Stan wyjątkowy służy władzy? Na Zjednoczoną Prawicę chce głosować prawie 40 proc. wyborców [SONDAŻ]

Partia rządząca umacnia się na pozycji lidera i coraz bardziej zostawia w tyle Koalicję Obywatelską - informuje "Super Express", powołując się na najnowszy sondaż Pollster.
Zobacz wideo

Jak wynika z sondażu Pollster dla "Super Expressu", gdyby wybory do Sejmu odbywały się w niedzielę, Zjednoczona Prawica mogłaby liczyć na 39,5 proc. głosów ankietowanych. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska z 24,54 proc. głosów ankietowanych.

Według sondażu do Sejmu weszłaby też partia Polska 2050 Szymona Hołowni - 14,32 proc., Lewica - 7,56 proc., oraz Konfederacja - 7,35 proc.

Poza progiem wyborczym - według sondażu Pollster dla "SE" - znalazłoby się Polskie Stronnictwo Ludowe - 4,66 proc., Kukiz'15 - 1,08 proc., oraz Porozumienie Jarosława Gowina - 0,71 proc.

Badanie dla "SE" zrealizował Instytut Badań Pollster w dniach 13-14 września na próbie 1048 dorosłych Polaków.

Cały czas rządzący na czele

Także według innego opublikowanego w bieżącym tygodniu sondażu - dla Wirtualnej Polski - wynikało, że rządzący zwiększyli przewagę nad Koalicję Obywatelską. Na PiS chce głosować 36,4 proc. ankietowanych, o 2,2 pkt. proc. więcej niż według badania opublikowanego w sierpniu.

Natomiast zgodnie z wynikami opublikowanego wczoraj sondażu, przygotowanego przez Kantar, Zjednoczoną Prawicę popiera 32 proc., KO - 25 proc., Polskę 2050 - 12 proc., a Lewicę 6 proc. badanych zamierzających wziąć udział w wyborach. Do Sejmu nie weszłyby: Konfederacja, Koalicja Polska, Porozumienie i Kukiz'15.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM