Posłowie PiS obronili ministra rolnictwa. Grzegorz Puda zostaje na stanowisku

Dziękuję wszystkim, którzy mi zaufali, będę się starał sprostać wymaganiom również tych, którzy są niezadowoleni z mojej działalności - mówił minister rolnictwa i rozwoju wsi po głosowaniu nad wotum nieufności wobec niego.
Zobacz wideo

Sejm odrzucił w czwartek późnym wieczorem wniosek PSL o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorza Pudy.

Za wyrażeniem wotum nieufności wobec ministra rolnictwa i rozwoju wsi opowiedziało się 214 posłów, 233 było przeciw, 2 wstrzymało się od głosu. Głosowało 449 posłów. Większość bezwzględna potrzebna do odwołania ministra wynosiła 231 głosów.

- Bardzo się cieszę, duża ilość głosów za mną, 233, a więc nawet więcej niż można się było spodziewać - powiedział Puda dziennikarzom po głosowaniach. - Chciałbym podziękować wszystkim, którzy mi zaufali, dalej działamy na rzecz rolników w Polsce - dodał.

Przyznał, że w debacie padło wiele głosów. - Będę się starał, aby sprostać wymaganiom również tych posłów, którzy byli niezadowoleni z dotychczasowej mojej działalności. Rolą ministra, aby słuchać także krytycznych głosów - mówił.

Piekarska: pomyliłam się

Wniosek o odwołanie szefa resortu rolnictwa poparło: 121 posłów Koalicji Obywatelskiej (przeciw była Katarzyna Piekarska); 46 posłów Lewicy, 22 posłów Koalicji Polskiej, 9 posłów Konfederacji, 7 posłów Polski 2050, 5 posłów Porozumienia, 1 poseł koła Polskie Sprawy oraz 2 posłów niezrzeszonych (2 było przeciw). Przeciwko odwołaniu Pudy głosowało: 227 posłów PiS, 3 posłów Kukiz'15 (jeden był za - Stanisław Tyszka) oraz 2 posłów niezrzeszonych.

Poseł KO Katarzyna Piekarska od razu po głosowaniach wydała oświadczenie, że pomyliła się w głosowaniu, bo miała zamiar zagłosować za odwołaniem ministra Grzegorza Pudy, tak jak głosował cały klub KO. - Uważam, że pan Grzegorz Puda jest złym ministrem i szkodzi polskiemu rolnictwu - powiedziała Piekarska PAP.

- Niniejszym informuje, iż w głosowaniu nr 10, które odbyło się w trakcie obrad 37 posiedzenia Sejmu RP w dniu 16 września 2021 roku w sprawie wniosku o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra rolnictwa i rozwoju wsi pana Grzegorza Pudy (druk nr 1511 i 1564) oddałam omyłkowo głos przeciw. Moja wolą było głosowanie za poparciem wniosku o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra Grzegorza Pudy - napisała Piekarska w oficjalnym piśmie do marszałek Elżbiety Witek.

Złożyła też wniosek o umieszczenie jej oświadczenia w protokole z 37 posiedzenia Sejmu.

TOK FM PREMIUM