Premier Mateusz Morawiecki ma swój... podcast. Jest już pierwszy odcinek

Osobiste podcasty i newsletter - tak premier Mateusz Morawiecki zaczyna komunikować się z mediami i wyborcami. Pierwszy odcinek podcastu jest już dostępny w sieci.

Jak donosił portal 300polityka.pl, po politycznych wakacjach otoczenie premiera Mateusza Morawieckiego przygotowało nowy pomysł na aktywność swojego szefa w mediach. - Premier raz w tygodniu będzie występował z osobistym przesłaniem. Powstanie podcast z szefem rządu - czytamy w portalu. 

Pierwszy odcinek podcastu "O tym, co ważne dla Polski i Polaków" pojawił się w piątek na platformie Spotify. Jak czytamy w opisie, kolejne odcinki mają pojawiać się co piątek. "Polityka z pierwszej ręki, własny punkt widzenia i omówienie najważniejszych tematów. Konkretnie, mniej formalnie, rzeczowo" - głosi opis. 

- Przyznam, że to dla mnie zupełnie nowa sytuacja, a wierzę jednak, że nie mówię tylko do maszyny i jesteście państwo po drugiej stronie łącza - powitał swoich słuchaczy premier. W pierwszym odcinku Morawiecki porusza dwa tematy, czyli podwyższenie płacy minimalnej i protest medyków. Zapowiedział też, że "z czasem" będzie odpowiadał na pytania słuchaczy. 

Ale to nie koniec. Co piątek kancelaria ma też wysyłać newslettery z najważniejszymi informacjami dotyczącymi minionego tygodnia. Ma się w nich znaleźć m.in. przesłanie premiera podsumowujące najważniejsze wydarzenia, infografiki, niepublikowane zdjęcia. Premier ma też kontynuować objazdy po kraju.

Posłuchaj podcastu!

DOSTĘP PREMIUM