Jan Duda broni uchwały anty-LGBT. Mówi też o "zaraźliwym homoseksualizmie"

Jan Duda, ojciec prezydenta RP i Przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego stwierdził w "Newsweeku", że "homoseksualizm jest zaraźliwy".
Zobacz wideo

W sierpniu Sejmik Województwa Małopolskiego, któremu przewodniczy ojciec prezydenta Polski Jan Duda, postanowił odrzucić wniosek o uchylenie uchwały anty-LGBT. Unia ostrzegała wcześniej, że jeśli dokument nadal będzie obowiązywać, region może nie otrzymać unijnych środków.

W rozmowie z Renatą Grochal w "Newsweeku" Jan Duda broni uchwały twierdząc, że użyte w treści sformułowanie "ideologia LGBT" jest jedynie skrótem myślowym, a posłom PiS w rzeczywistości chodziło o  propagandę "ideologii gender".

-  To pogląd, że można sobie dowolnie, na podstawie własnych odczuć, mniej lub bardziej przemyślanych, wejść w środowisko osób nieheteronormatywnych w nadziei, że będzie tam lepiej. My natomiast uważamy, że człowiek powinien pracować nad sobą, zdawać sobie sprawę z tego, jakie są konsekwencje jego uwarunkowań naturalnych i starać się wykorzystać predyspozycje biologiczne, by osiągać to, czego większość z nas chce, czyli mieć ciepły dom, dzieci, rodzinę - przekonywał.

- Czynniki kulturowe to efekty promowania tych skłonności. Po prostu homoseksualizm jest w znacznym stopniu zjawiskiem zaraźliwym. Twierdzenie, że płeć to jest kwestia wyboru, które staje się u nas modne, utrudnia dzieciom rozwój psychofizyczny – kontynuował.

Renata Grochal przypomniała w rozmowie, że orientacja seksualna jest kwestią biologii, a nie kultury, a „gender" to pojęcie z antropologii kulturowej. 

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM