PiS wygrywa. Ale nie ze zjednoczoną opozycją [SONDAŻ IPSOS]

"PiS wygrywa w naszym sondażu z KO 35 proc. do 24. Ale blok anty-PiS jest większy niż PiS. Czy opozycja da radę się poukładać?" - pyta "Gazeta Wyborcza", prezentując najnowszy sondaż poparcia dla partii politycznych.
Zobacz wideo

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się teraz, to najwięcej wyborców głosowałoby na PiS - 35 proc. Przed wakacjami na partię Jarosława Kaczyńskiego chciało głosować 33 proc. badanych.

Na drugą w zestawieniu Koalicję Obywatelską chce głosować 24 proc., a na trzecią Polskę 2050 Szymona Hołowni - 15 proc. "Te dwie ostatnie partie zamieniły się miejscami latem, po powrocie Donalda Tuska, wcześniej to partia Hołowni była lepsza" - informuje "Gazeta Wyborcza".

Na czwartym miejscu znalazła się Konfederacja - 9 proc. Na Lewicę chce głosować 7 proc. pytanych. Pod progiem wyborczym znalazło się Polskie Stronnictwo Ludowe. Na partię Władysława Kosiniaka-Kamysza chce głosować 4 proc. badanych.

"W naszym sondażu osobno pytaliśmy o Porozumienie Jarosława Gowina. Gowin niedawno stracił tekę wicepremiera, ale część jego ludzi została w rządzie PiS. Efekt? Teraz na jego ugrupowanie nikt by nie zagłosował. To wszystko pokazuje, że blok anty-PiS (czyli KO, Polska 2050, Lewica i PSL) jest silniejszy niż blok PiS, nawet sumując Kaczyńskiego i poparcie Konfederacji" - czytamy.

Sondaż Ipsos zrealizowany metodą CATI w dniach 21-23 września 2021r. na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1000 dorosłych Polaków.

DOSTĘP PREMIUM