Błażej Spychalski kończy pracę rzecznika prezydenta. Będzie "społecznym doradcą"

Prezydencki rzecznik Błażej Spychalski poinformował w czwartek, że kończy pracę ministra w KPRP. "Nadal będę wspierał prezydenta jako społeczny doradca; dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali" - napisał Spychalski.
Zobacz wideo

O odejściu z funkcji ministra Błażej Spychalski napisał w mediach społecznościowych w czwartek po południu. "Dziękuję prezydentowi Andrzejowi Dudzie za zaufanie, którym obdarzył mnie ponad 3 lata temu! To wielka odpowiedzialność i honor służyć u jego boku Polsce, to także wspaniały czas dla mnie osobiście. Dzisiaj kończę pracę ministra, ale nadal będę wspierał prezydenta jako społeczny doradca" - podał na Twitterze.

Podziękował również wszystkim, którzy go wspierali, współpracownikom, pracownikom biura prasowego. "Jesteście świetnym zespołem, który każdego dnia daje z siebie wszystko! Dziękuję także dziennikarzom za codzienną współpracę" - napisał Spychalski.

Spychalski był rzecznikiem prasowym prezydenta Andrzeja Dudy od września 2018 roku.

Wcześniej - w 2015 roku stał na czele kampanii parlamentarnej PiS oraz prezydenckiej Andrzeja Dudy w województwie łódzkim. Organizował również biuro poselskie Krzysztofa Łapińskiego (poprzedniego rzecznika prezydenta). Od lutego 2015 roku pełnił funkcję prezesa zarządu Zakładu Gospodarki Ciepłowniczej w Tomaszowie Mazowieckim, a od 1 marca 2018 roku prezesa zarządu Zakładu Gospodarki Wodno-Kanalizacyjnej w Tomaszowie Mazowieckim.

DOSTĘP PREMIUM