Błażej Spychalski, były rzecznik Andrzeja Dudy, już pracuje w Orlenie. "Nie jest to stanowisko dyrektorskie"

lW ubiegły czwartek Błażej Spychalski poinformował, że kończy pracę na stanowisku prezydenckiego rzecznika. Minęło ledwie kilka dni, a znalzł pracę w Orlenie - informuje "Gazeta Wyborcza". Według jej ustaleń, miejsce w spółce kierowanej przez Daniela Obajtka czekało na Spychalskiego od dawna.
Zobacz wideo

Gdy w ubiegły czwartek Błażej Spychalski informował, że kończy pracę jako rzecznik Andrzeja Dudy, zapewnił, że "nadal będzie wspierał prezydenta jako społeczny doradca". Media donosiły, że Spychalski szykuje się do pracy w zarządzie Orlenu, ale ten zaprzeczał.

Tymczasem - według informacji "Gazety Wyborczej" - miejsce w Orlenie czekało na Spychalskiego od dawna. - Dobrze zna się z Danielem Obajtkiem, który zarządza polskim gigantem naftowym. Nieoficjalnie wiemy, że nie jest to stanowisko dyrektorskie - forma współpracy z koncernem jest inna - donosi "Wyborcza".

Ani Orlen, ani sam Spychalski, nie odpowiedzieli na pytania "GW" w tej sprawie. 

Spychalski był rzecznikiem prasowym prezydenta Andrzeja Dudy od września 2018 roku. Wcześniej - w 2015 roku stał na czele kampanii parlamentarnej PiS oraz prezydenckiej Andrzeja Dudy w województwie łódzkim. Organizował również biuro poselskie Krzysztofa Łapińskiego (poprzedniego rzecznika prezydenta). Od lutego 2015 roku pełnił funkcję prezesa zarządu Zakładu Gospodarki Ciepłowniczej w Tomaszowie Mazowieckim, a od 1 marca 2018 roku prezesa zarządu Zakładu Gospodarki Wodno-Kanalizacyjnej w Tomaszowie Mazowieckim.

DOSTĘP PREMIUM