Rzecznik rządu składał do protokołów wypowiedzi, których nie było. Wychwalał w nich... działania rządu

"Rzecznik rządu Piotr Müller składa do protokołów sejmowych swoje niewygłoszone wypowiedzi, w których gorąco wychwala swojego szefa" - czytamy w "Gazecie Wyborczej". Zdaniem dziennika, Müller "zgłosił dwie interpelacje" i "dorobił się pięciu wypowiedzi", ale żadna z nich nie została wygłoszona.
Zobacz wideo

Rzecznik rządu Piotr Müller jest posłem PiS z okręgu gdyńsko-słupskiego, po raz pierwszy do Sejmu dostał się w 2015 roku. Funkcję rzeczniczka rządu pełni od czerwca 2019 roku. "Nie może się pochwalić imponującym dorobkiem sejmowym. Zgłosił jedynie dwie interpelacje i dorobił się pięciu wypowiedzi" - pisze o Müllerze "Gazeta Wyborcza". Jak dodaje, wszystkie zostały zgłoszone do protokołu, ale nie zostały wygłoszone. 

"GW" przytacza choćby niewygłoszoną wypowiedź z 27 lipca 2021 r., gdy Piotr Muller "jako poseł z Pomorza" stwierdził, że "zabiega o rozwój dróg w regionie", bo to ważne inwestycje w celu zwiększania bezpieczeństwa mieszkańców Pomorza".  

"Nie mam wątpliwości, że ta inwestycja jest bardzo potrzebna i oczekiwana przez mieszkańców. Każda złotówka na rozwój ziemi słupskiej jest bardzo ważna. (...) Infrastruktura drogowa na Pomorzu jeszcze nigdy tak szybko się nie rozwijała. Sprawne działania polskiego rządu na czele z premierem Mateuszem Morawieckim pozwoliły na szybkie tempo realizacji tych inwestycji" - miał powiedzieć rzecznik rządu. 

11 sierpnia 2021 r. Poseł Piotr Müller powiadomił Sejm o budowie drogi ekspresowej S6. "S6 jest najważniejszą trasą drogową Pomorza. (...) Rozwój infrastruktury drogowej naszego regionu nabiera tempa, za co bardzo dziękuję Ministerstwu Infrastruktury oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Gdy za poprzednich rządów o S6 tylko się mówiło, my teraz to realizujemy" - miał mówić. 

I część swojej wypowiedzi znów poświęcił premierowi: "W ubiegłym roku rząd z premierem Morawieckim na czele przyjął uchwałę, która gwarantuje finansowanie ze środków Krajowego Funduszu Drogowego. Dzięki temu kolejne odcinki drogi powstaną szybciej niż we wcześniej planowanej formule partnerstwa publiczno-prywatnego.

6 września 2021 r. Poseł Piotr Müller zgłosił się z oświadczeniem, w którym informował o "realizacji ważnych inwestycji w gminach". "Cieszę się, że niedługo w ramach rządowego programu Polski Ład zostanie uruchomiony kolejny pakiet finansowy skierowany właśnie do gmin poszkodowanych przez źle przeprowadzoną na początku lat 90. transformację ekonomiczną tych terenów" - miał stwierdzić. 

Z kolei 30 września 2021 r. Piotr Müller mówił o rządowym programie na rzecz zwiększania szans rozwojowych Ziemi Słupskiej na lata 2019-2024". 

"Rząd premiera Mateusza Morawieckiego przeznaczy ponad 115 mln zł na szereg inwestycji w obszarze edukacji, transportu i infrastruktury sportowej w ramach rekompensat za potencjalne straty w związku z ulokowaniem tarczy antyrakietowej w Redzikowie. Region słupski starał się o te rekompensaty przez całe dwie kadencje rządów PO-PSL. Cieszę się, że to właśnie dzięki rządowi Prawa i Sprawiedliwości udało się zrealizować ten jakże ważny program inwestycyjny" - cytuje jego wypowiedź "Gazeta Wyborcza". 

TOK FM PREMIUM