Terlecki ogłasza, że w tym tygodniu będą zmiany w rządzie. "Rekonstrukcja to za duże słowo"

Będą pewne zmiany w rządzie, pewnie w tym tygodniu, ale nie można tego nazwać dużą przebudową- powiedział dziennikarzom wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS). Przyznał, że ze strony szefa KPRM Michała Dworczyka to była "niefrasobliwość", że dopuścił do wycieku własnych maili.
Zobacz wideo

Wicemarszałek Ryszard Terlecki został zapytany przez dziennikarzy "o retorykę wojenną przedstawicieli PiS w odniesieniu do ostatniego sporu z UE". - To taka metafora, oczywiście nie chcemy dużej awantury z Unią, ale też nie będziemy łatwo ustępować - powiedział. - Oczywiście o wojnie nie ma mowy, ale nie powinniśmy łatwo ustępować - dodał.

Pytany, jak ocenia fakt że szef KPRM Michał Dworczyk dopuścił do wycieku własnych maili, Terlecki powiedział: "To pewna niesfrasobliwość, ona się zdarza, myślę, że już takiego błędu nie będzie popełniał".

Dopytywany o planowaną rekonstrukcje rządu zaznaczył, że "rekonstrukcja to za duże słowo". - Będą pewne zmiany w rządzie, pewnie w tym tygodniu, ale nie nazywajmy tego jakąś dużą przebudową - powiedział wicemarszałek Sejmu.

Nie odpowiedział, czy Henryk Kowalczyk będzie nowym ministrem rolnictwa. Jarosław Kaczyński już wcześniej ogłosił, że Kamil Bortniczuk zostanie szefem rekonstruowanego ministerstwa sportu.

Posłuchaj podcastu!

DOSTĘP PREMIUM