Dlaczego Agaty Dudy nie było w Michałowie? Minister tłumaczy, jak wypada zapraszać pierwszą damę

Pani prezydentowa Agata Kornhauser-Duda nie dostała żadnego zaproszenia do udziału w inicjatywie byłych pierwszych dam - poinformowała w Radiu Zet prezydencka minister Bogna Janke. W sobotę w Michałowie odbyła się akcja protestacyjna "Matki na Granicę. Miejsce dzieci nie jest w lesie!". W demonstracji wzięły udział Anna Komorowska i Jolanta Kwaśniewska. Inicjatywę poparła Danuta Wałęsa.
Zobacz wideo

Uczestnicy sobotniej manifestacji domagali się umożliwienia organizacjom humanitarnym i medycznym działania w strefie objętej stanem wyjątkowym przy granicy z Białorusią. W demonstracji w Michałowie uczestniczyły dwie byłe pierwsze damy: Anna Komorowska i Jolanta Kwaśniewska. Inicjatywę poparła też Danuta Wałęsa. Dlaczego Agata Kornhauser-Duda nie zabrała głosu u w tej sprawie?

Bogna Janke w Radiu Zet, odnosząc się do sytuacji na polsko-białoruskiej granicy, stwierdziła, że stała się ona elementem polityki, powodem atakowania rządu, że "coś nie działa tak, jak powinno". - Pada wiele mocnych słów - zaznaczyła prezydencka minister, która została zapytana o brak stanowiska obecnej pierwszej damy ws. wydarzeń przy granicy z Białorusią.

- Po pierwsze pani prezydentowa nie dostała żadnego zaproszenia do udziału w tej inicjatywie. To był fakt medialny. Wydaje mi się, że wypada, żeby pierwszą damę zaprosić w jakiś bardziej bezpośredni sposób do udziału w takiej akcji - stwierdziła.

Na uwagę, że byłe prezydentowe może nie zdecydowały się na to, gdyż Agata Kornhauser-Duda milczy w bardzo wielu sprawach, Janke przyznała, że prezydentowa niechętnie wypowiada się w mediach. Dodała, jednocześnie, że ona sama "jest zaskoczona tym, jak pani prezydentowa jest aktywna na wielu polach".

Dopytywana, czy Agata Kornhauser-Duda skorzystałaby z takiego zaproszenia, Janke zaznaczyła, że nie potrafi odpowiedzieć. - Pytanie, czy to jest w takiej chwili konieczne, by tam pojechała. Mamy stan wyjątkowy na granicy - zauważyła Janke.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM