Premier ogłosił zmiany w rządzie. Henryk Kowalczyk ministrem rolnictwa i wicepremierem. Wraca resortu sportu

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił zmiany w rządzie. Ministrem sportu (po reaktywacji resortu) został poseł Kamil Bortniczuk. Z kolei Anna Moskwa zastąpiła Michała Kurtykę na stanowisku ministra klimatu i środowiska. Do rządu wraca też Henryk Kowalczyk.
Zobacz wideo

Mateusz Morawiecki dość niespodziewanie już o godzinie 15 ogłosił jakie zmiany dokonają się w jego gabinecie. Henryk Kowalczyk zostanie ministrem rolnictwa i wicepremierem. Ministrem rozwoju ma zostać Piotr Nowak - teraz te funkcję pełnił sam premier. Ministerstwo Sportu zostało wydzielone z obecnego Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Szefem nowego-starego resortu zostanie Kamil Bortniczuk. Wcześniej był politykiem Porozumienia Jarosława Gowina, a obecnie jest w Partii Republikańskiej Adama Bielana i należy do klubu PiS w Sejmie.

Wcześniej swoją dymisję - nie czekając na oficjalną ceremonię - ogłosił minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka. Był obwiniany za zaniechania w negocjacjach polsko-czeskich wokół kopalni Turów. Jego następczynią w resorcie klimatu i środowiska zostanie była wiceminister gospodarki morskiej Anna Moskwa, związana też z Orlenowską spółką budującą farmę wiatrową na Bałtyku.

Zmiany w rządzie

Zmiany w rządzie zapowiadane były przez Zjednoczoną Prawicę od czasu opuszczenia obozu rządzącego przez Porozumienie Jarosława Gowina, który odszedł z rządu razem z niektórymi współpracownikami, ale ostatecznie większość wiceministrów wywodzących się z ugrupowania byłego wicepremiera pozostała w Zjednoczonej Prawicy przechodząc do klubu parlamentarnego PiS.

TOK FM PREMIUM