Partia Hołowni z większymi szansami na pokonanie PiS niż ugrupowanie Tuska? [SONDAŻ]

Wszystkie rezerwy poparcia dla KO są zbyt małe, aby partia miała obecnie realne szanse wygrać z PiS. Więcej wyborców jest w stanie przyciągnąć Polska 2050 - wynika z sondażu opublikowanego przez Onet. Badanie przeprowadzone przez IBRiS określa maksymalne poparcie, jakie partie są w stanie osiągnąć oraz pokazuje przepływy elektoratów.
Zobacz wideo

Jak wynika z sondażu opublikowanego przez Onet, Koalicja Obywatelska niemal nie ma szans na pokonanie PiS. "Dużo większe szanse ma na to Polska 2050 Szymona Hołowni" - czytamy.

Badanie przeprowadzone przez IBRiS pokazało, że "wszystkie rezerwy poparcia dla KO są zbyt małe, aby partia miała obecnie realne szanse wygrać z PiS" - "więcej wyborców jest w stanie przyciągnąć Polska 2050" Szymona Hołowni.

Jak wynika z sondażu, największym potencjalnym elektoratem dysponuje PiS: możliwość zagłosowania na partię Kaczyńskiego zadeklarowało 37,7 proc. badanych, a "dodatkowo 5,9 proc. ma do niej neutralny stosunek".

Druga w zestawieniu jest Polska 2050. Na ugrupowanie Hołowni może zagłosować 32,5 proc., a dodatkowo 9 proc. badanych ma neutralny stosunek.  "Ugrupowanie pod wodzą Donalda Tuska może liczyć maksymalnie na poparcie 25,2 proc. badanych. Waha się kolejne 9,4 proc. Nawet gdyby wszyscy oddali swój głos na KO — co jest mało prawdopodobne — łączny potencjał wyborczy formacji to 34,6 proc., a więc dalej poniżej 'sufitu', jaki jest w stanie osiągnąć prowadzące w sondażu PiS" - informuje Onet.

Badanie zostało przeprowadzone przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS na próbie 1094 osób w dniu 20.10.2021 metodą CATI (telefoniczne, standaryzowane wywiady kwestionariuszowe wspomagane komputerowo).

 

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM