Czy Beata Szydło wystartuje w wyborach prezydenckich? "Byłaby niezłą kandydatką"

Andrzej Duda nie będzie mógł ubiegać się o trzecią kadencję. Kogo może więc wystawić PiS? Nowy minister Henryk Kowalczyk pytany był, czy dobrą kandydatką na stanowisko prezydenta byłaby Beata Szydło.
Zobacz wideo

Henryk Kowalczyk był mocnym punktem rządu Beaty Szydło. Wczoraj został ponownie powołany na stanowisko ministra. W RMF FM był pytany o to, czy była premier Beata Szydło dzwoniła do niego z gratulacjami. - Tak. Wiele osób dzwoniło z gratulacjami - powiedział Kowalczyk. Zapewnił, że "pracuje dla Polski" (...) w ramach bliskiego sojuszu i z Beatą Szydło, i z premierem Morawieckim - każdy premier dla mnie jest bardzo ważny".

Dopytywany, czy są przyjaciółmi z Szydło, odparł: "Jesteśmy przyjaciółmi, ale w fazie zawodowej, politycznej - nie prywatnie". Minister rolnictwa został też zapytany o to, czy Szydło byłaby dobrą kandydatką na prezydenta. - Myślę, że niezłą - odparł. Jak tłumaczył, "po pierwsze kobieta, jeszcze chyba nie mieliśmy kandydatki, poważnej kandydatki, która byłaby z szansami na zwycięstwo". - Myślę, że to by było ciekawe rozwiązanie - ocenił szef resortu rolnictwa.

Dopytywany, czy wspierałby Szydło w potencjalnym kandydowaniu na prezydenta, odparł: "Na pewno bym wspierał". - Zresztą, ja będę wspierał każdego kandydata, którego wyasygnuje Prawo i Sprawiedliwość - zapewnił Kowalczyk.

Wybory prezydenckie odbędą się w 2025 roku. Andrzej Duda nie może startować po raz trzeci.

TOK FM PREMIUM