OdNowa Ociepy już oficjalnie w koalicji z PiS. Kaczyński: Była rozmowa o przyszłym kandydacie na prezydenta Warszawy

Jarosław Kaczyński ogłosił, że w skład Zjednoczonej Prawicy i klubu PiS weszli dawni politycy Porozumienia Jarosława Gowina, którzy na początku września utworzyli stowarzyszenie OdNowa RP. - To krok, który ostatecznie kończy trudności w naszym obozie - powiedział Kaczyński. Dodał, że PiS razem z OdNowa uzgodni przyszłego kandydata na prezydenta Warszawy.
Zobacz wideo

W skład stowarzyszenia OdNowa RP wchodzą: posłowie Marcin Ociepa (wiceszef MON), Anna Dąbrowska-Banaszek, Grzegorz Piechowiak, Wojciech Murdzek, Andrzej Gut-Mostowy oraz senator Tadeusz Kopeć. Od czwartku oficjalnie zasilają szeregi Zjednoczonej Prawicy i klubu PiS.

O podpisaniu umowy koalicyjnej poinformował w siedzibie PiS Jarosław Kaczyński i prezes OdNowa. - Została zawarta umowa o współpracy. Będziemy we wspólnym klubie podtrzymywać istniejący rząd i będziemy wspólnie startować w najbliższych wyborach. To krok, który ostatecznie kończy trudności w naszym obozie politycznym - mówił Kaczyński.

- Była rozmowa, to jest zawarte w porozumieniu, o przyszłym kandydacie na prezydenta Warszawy. Jest za wcześnie, żeby mówić o personaliach - dodał. Wybory samorządowe odbędą się w 2023 roku. 

Z kolei Marcin Ociepa mówił, że "porozumienie sprowadza się przede wszystkim do uzgodnień programowych". - Znalazły się pewnego rodzaju zapisy, które nawiązują do istoty programowej OdNowy, skupionej wokół bezpieczeństwa, gospodarki, polityki zdrowotnej, ze szczególnym otwarcie na młode pokolenie. Kwestie wspólnego startu w wyborach samorządowych, parlamentarnych i europejskich także zostały uzgodnione. Szczegóły będą przedmiotem rozmów bliżej terminów wyborów. Dzisiaj potwierdziliśmy, że chcemy wspólnie wygrywać kolejne wybory dla Polski - zadeklarował.

DOSTĘP PREMIUM