B±kiewicz szykuje pozwy wobec polityków i dziennikarzy. "Ordo Iuris będzie reprezentowało nasze interesy"

Szef Stowarzyszenia Marsz Niepodległo¶ci Robert B±kiewicz zapowiedział kroki prawne wobec osób, których działania godz± w jego dobre imię. Wymienił m.in. opozycyjnych polityków oraz dziennikarzy.
Zobacz wideo

Robert B±kiewicz zapowiedział w pi±tek złożenie cywilnych pozwów wobec osób, u których "poziom kłamstw i oszczerstw wykluczaj±cych nas (Stowarzyszenia Marsz Niepodległo¶ci - PAP) z przestrzeni publicznej przybrał tak ogromne miary jak nigdy dot±d".

- Uważamy, że najwyższa pora, żeby winni ponie¶li konsekwencje. Ordo Iuris będzie reprezentowało nasze interesy - dodał B±kiewicz.

Wyja¶nił, że zamierza pozwać polityków i dziennikarzy oraz media. - Będziemy występowali przeciw następuj±cym osobom: pan Władysław Frasyniuk, pan poseł Dariusz Joński, pan poseł Michał Szczerba, pani Wielowiejska, Gazeta Wyborcza, Onet, TVN - zapowiedział.

- Uważamy, że doszło do naruszenia dóbr osobistych pana Roberta B±kiewicza. Atak w tym momencie jest wycelowany w jedn± osobę, ale cel jest inny. To Marsz Niepodległo¶ci - zaznaczył adwokat Filip Wołoszczak. Beata Trochonowska z Ordo Iuris poinformowała, że na stronie Instytutu jest zamieszczony link do petycji, pod któr± można się podpisać. To list otwarty do redakcji Gazety Wyborczej, TVN i RASP (Onet) zawieraj±cy ż±danie m.in. przeproszenia Roberta B±kiewicza.

TOK FM PREMIUM