Szef Ordo Iuris: "Uliczna i międzynarodowa presja, manipulacje faktami, w celu uderzenia w ochronę życia"

"Sprawiedliwość zobowiązują nas, by stać po stronie życia, przeciwko cynicznej grze kłamstw" - uważa szef Ordo Iuris, który o protestach po śmierci 30-letniej Izabeli pisze: "Uliczna i międzynarodowa presja, rozgrywanie emocji, manipulacje faktami, w celu uderzenia w ochronę życia".
Zobacz wideo

Po śmierci 30-letniej Izabeli w całej Polsce organizowane są manifestacje, protesty, marsze. Kobieta zmarła w szpitalu w wyniku sepsy, po tym jak odeszły jej wody płodowe. Jak wynika z relacji rodziny Izabeli lekarze nie interweniowali - czekali, aż przestanie bić serce płodu.

Największe demonstracje odbyły się wczoraj, przyciągnęły rzesze ludzi. Manifestowano w ponad 70 miastach w Polsce, ale też w Berlinie i Londynie.

Oryginalne spojrzenie na to, co widzieliśmy wczoraj, zaprezentował współtwórca i prezes zarządu Fundacji Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris - Jerzy Kwaśniewski.

"Uliczna i międzynarodowa presja, rozgrywanie emocji, manipulacje faktami, w celu uderzenia w ochronę życia. Nie wolno się ugiąć. Trzeba wyjaśniać, bo prawda rozbija piramidy manipulacji. Sprawiedliwość zobowiązują nas, by stać po stronie życia, przeciwko cynicznej grze kłamstw" - napisał Kwaśniewski na Twitterze.

Twórca Ordo Iuris, którego przedstawicieli pamiętamy m.in. z przedstawiania w Sejmie projektu praktycznie zakazującego aborcji, poświęcił też sporo uwagi wpisom przeciwników obowiązującego prawa dotyczącego aborcji. "Skąd taka fala nienawiści? To hejt na to, że @OrdoIuris już w lutym wysłało do szpitali memorandum, którego znajomość uwolniłaby lekarzy z Pszczyny od obaw przed ratowaniem życia pacjentki" - napisał Kwaśniewski.

"Patrzcie jak prezes Ordo Iuris cierpi po śmierci Izabeli z Pszczyny" - skomentował na Twitterze Paweł Wroński. "Nawet nie ukrywają fascynacji propagandą komunistyczną tak uparcie powtarzając słowa Zenona Kliszko o 'ulicy i zagranicy'. Kliszko czyli bliskiego współpracownika Gomułki" - napisała Sylwia Czubkowska, która jest m.in współautorką nowego podcastu TOK FM - "Techstorie".

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM