Sejm o sytuacji na granicy. We wtorek rząd ma przedstawić informację

We wtorek o godz. 16 zbierze się Sejm na posiedzeniu, w trakcie którego wysłucha informacji rządu o sytuacji na granicy Polski z Białorusią - poinformowała po poniedziałkowym spotkaniu Prezydium Sejmu wicemarszałek Małgorzata Kidawa-Błońska.

Według informacji przekazanych przez wicemarszałek Sejmu kluby parlamentarne będą miały 10 minut na wystąpienia podczas sejmowej dyskusji nad informacją rządu. Według nieoficjalnych informacji PAP na wtorkowym posiedzeniu ma zabrać głos pięciu członków rządu. Jego rzecznik w TVP ogłaszał, że "mamy dziś najtrudniejszą sytuację od początku kryzysu na granicy polsko-białoruskiej". Szacował, że na granicy polsko-białoruskiej znajduje się ok. 3-4 tys. osób.

W BBN w poniedziałek po południu odbyła się zwołana przez prezydenta Andrzeja Dudę narada nt. sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Wcześniej w poniedziałek pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego odbył się sztab kryzysowy, który omawiał obecną sytuację na polsko-białoruskiej granicy z udziałem m.in. wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego oraz szefów: MSWiA, MSZ i MON.

W poniedziałek rano media obiegła informacja o dużej grupie migrantów, która planuje przekroczyć granicę Białorusi z Polską. Migranci znajdują się w okolicy przejścia granicznego w Kuźnicy. 

TOK FM PREMIUM