Wiceszef MSWiA o Donaldzie Tusku: Kanalia. Poszło o wpis na Twitterze

Mateuszu, nie myśl, jak zarobić na dramatach i problemach Polaków, tylko jak je rozwiązać! - napisał w poniedziałek na Twitterze lider PO Donald Tusk, zwracając się do premiera Mateusza Morawieckiego.
Zobacz wideo

"Mateuszu, migranci to nie jest polityczne złoto, pandemia to nie biznes, aborcja nie spadła wam z nieba. Nie myśl, jak zarobić na dramatach i problemach Polaków, tylko jak je rozwiązać!" - napisał szef Platformy.

Do wpisu odnieśli się politycy PiS. "Kanalia" - skomentował wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker. "Zabulgotało w szambie" - napisał poseł Rafał Bochenek.

Donald Tusk o sytuacji na granicy 

- Jestem bardzo zaniepokojony tym, co dzieje się dzisiaj i co będzie się prawdopodobnie działo w najbliższych godzinach na naszej wschodniej granicy. Prawdziwym problemem jest to, że nikt z nas nie wie, co polski rząd zamierza z tym zrobić - powiedział Donald Tusk, pytany o wydarzenia z Kuźnicy.

W poniedziałek rano w kierunku polsko-białoruskiej granicy wyruszyła bardzo liczna grupa migrantów. Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych podał, że "rozpoczęła się największa próba masowego wejścia na teren Polski". Poinformował też, że grupa jest "pod ścisłą kontrolą uzbrojonych Białorusinów" i to oni decydują, gdzie się przemieszcza. Polski służby poinformowały, że nie doszło do przekroczenia granicy przez tą grupę. 

Posłuchaj podcastu!

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM