Kaczyńskiego nie ma w Sejmie. "Zmogła go choroba" wyjaśnia premier. I wychwala prezesa-wicepremiera

W specjalnym posiedzeniu Sejmu nie bierze udziału Jarosław Kaczyński. - Zmogła go choroba. Choroba nie wybiera - tłumaczył Mateusz Morawiecki na początku przemówienia, które dotyczy sytuacji na polsko-białoruskiej granicy.
Zobacz wideo

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zaczęła dzisiejsze posiedzenie od podkreślenia, że to jedna z najważniejszych od lat debat. Premier przedstawi informację rządu ws. wydarzeń przy polsko-białoruskiej granicy, gdzie od wczoraj zgromadziła się bardzo liczna grupa migrantów. Do granicy z Polską eskortowani byli przez białoruskie służby.

Ale w posiedzeniu dotyczącym bezpieczeństwa nie bierze udziału wicepremier do spraw bezpieczeństwa. I od tego zaczął przemówienie premier Mateusz Morawiecki.

- Chciałbym przeprosić w imieniu pana prezesa Kaczyńskiego za jego nieobecność, zmogła go choroba. Choroba nie wybiera - mówił szef rządu. A potem skupił się na chwaleniu Jarosława Kaczyńskiego. - Właśnie prowadzone przez niego działania - w ramach Komitetu Bezpieczeństwa - bardzo wcześnie rozpoczęte, a więc już w czerwcu, prowadziły do podjęcia decyzji, które dziś skutkują dużo większą efektywnością naszych działań na granicy. Dziękujemy bardzo - dziękował wicepremierowi premier.

TOK FM PREMIUM