Róża Thun dołącza do Polski 2050 Szymona Hołowni

Europosłanka Róża Thun dołącza do Polski 2050, dzięki temu ugrupowanie to obok koła w polskim parlamencie będzie miało także europosła - poinformował w środę w Parlamencie Europejskim Szymon Hołownia.
Zobacz wideo

Szymon Hołownia poinformował również, że europosłanka Thun będzie należeć do frakcji "Odnówmy Europę". Wcześniej Thun była europosłanką PO, z której wystąpiła w maju bieżącego roku. - To jest ten moment, w którym Unia Europejska musi się odnowić, żeby budować naszą wspólną przyszłość - mówił Hołownia.

- Chcemy polityki, która mieści się nie w kategoriach kadencji, ale pokolenia - dodał. Dlatego, jak mówił, Polska 2050 dołącza do rodziny frakcji "Odnówmy Europę" (Renew Europe).

Renew Europe to frakcja w Parlamencie Europejskim, która powstała w 2019 r. Skupia ugrupowania liberalne.

TOK FM PREMIUM