Ryszard Terlecki zakażony koronawirusem. Jeszcze rano był w Sejmie i siedział obok Kaczyńskiego

Ryszard Terlecki otrzymał pozytywny wynik testu na COVID-19. Jeszcze we wtorek rano wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS był w Sejmie.
Zobacz wideo

W związku z rosnącą liczbą zachorowań na koronawirusa w Polsce, w Sejmie wrócono do testowania członków prezydium. Jak podało RMF FM, test przeprowadzony u wicemarszałka i szefa klubu PiS Ryszarda Terleckiego był pozytywny. 

Informację o pozytywnym wyniku testu Terleckiego potwierdził m.in. wicemarszałek Włodzimierz Czarzasty z Lewicy. - Musieliśmy przeorganizować pracę Sejmu dzisiaj, to znaczy prowadzenie obrad. Ja zostałem poproszony dzisiaj o to, by prowadzić te obrady dziewięć godzin - powiedział dziennikarzom. 

Posiedzenie Sejmu nie zostaje przerwane, obrady trwają zgodnie z planem. Przed jutrzejszym wznowieniem obrad wszyscy, którzy widzieli się z marszałkiem Terleckim mają być testowani. Ryszard Terlecki uczestniczył dziś (wtorek) rano w posiedzeniu prezydium Sejmu - to organ, w którego skład wchodzą marszałek oraz wszyscy wicemarszałkowie; a potem uczestniczył w obradach, na sali plenarnej siedział obok wicepremiera szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

W Sejmie, jak w każdym zamkniętym pomieszczeniu przestrzeni publicznej, obowiązuje nakaz noszenia maseczek, o czym we wtorek przypomniała marszałek Elżbieta Witek. - Dzisiaj rano wszyscy posłowie otrzymali SMS-y informujące, o tym, że obowiązuje bezwzględny nakaz noszenia maseczek na sali plenarnej w związku ze wzrastająca liczbą zachorowań, także wśród pracowników naszego parlamentu - powiedziała podczas rozpoczynającego się posiedzenia.

We wtorek resort zdrowia poinformował o 16 590 nowo wykrytych przypadkach koronawirusa w Polsce. Z każdym dniem liczba ta rośnie. W poniedziałek nowych zakażeń było nieco 9,5 tysiąca.

DOSTĘP PREMIUM