Nowe zajęcie dla Marka Suskiego? Może zostać jednym z głównych rozgrywających w mediach publicznych

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Suski jest przymierzany do zastąpienia Krzysztofa Czabańskiego w Radzie Mediów Narodowych - informują Wirtualne Media. Kadencja dotychczasowego szefa oraz większości członków RMN wygasa w 2022 roku.
Zobacz wideo

Sześcioletnia kadencja Rady Mediów Narodowych kończy się w lipcu przyszłego roku, ale nowi jej członkowie prawdopodobnie zostaną wybrani już wiosną. Trzech wybierze Sejm, dwóch prezydent (spośród przedstawicieli opozycji). Wśród nazwisk kandydatów wymienianych na nowego przewodniczącego jest poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Suski - podaje portal wirtualnemedia.pl.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości miałby na tym stanowisku zastąpić dotychczasowego szefa RMN Krzysztofa Czabańskiego.

"Czabański uchodzi za lojalnego starego druha, ale hamulcowego zmian w radiu" - czytamy.

Marek Suski - spec od mediów

Marek Suski od lutego tego roku jest szefem Rady Programowej Polskiego Radia.  Pytany o sprawę przejęcia stanowiska w Radzie Mediów Narodowych, stwierdził, że pierwszy raz o niej słyszy. "Nie kryje, że oczekuje od RMN bardziej stanowczej postawy wobec sytuacji w Polskim Radiu. - Podchodzę do tego ze spokojem, a jednocześnie oczekiwaniem. Nie chodzi o radę, ale o skutki jej działań. Ogólnie znana jest moja krytyczna ocena tego co się dzieje w Polskim Radiu. Oczywiście nie na wszystkich antenach, ale szczególnie w Trójce" - informują Wirtualne Media.

O tym, że Marek Suski to jeden z najważniejszych speców PiS-u od mediów może świadczyć też to, że to właśnie on firmował kontrowersyjny projekt, nazwany szybko "lex TVN", który doprowadził do masowych protestów w całej Polsce, krytyki ze strony Komisji Europejskiej oraz pogorszenia relacji ze Stanami Zjednoczonymi.

Przypomnijmy, Rada Mediów Narodowych to organ powołujący i odwołujący zarządy i rady nadzorcze (w tym także prezesów) Telewizji Polskiej, Polskiego Radia oraz Polskiej Agencji Prasowej. Rada pełni także funkcję doradczą w zarządzaniu mediami publicznymi. Została utworzona w 2016 roku. 

Obecnie w RMN zasiadają: Krzysztof Czabański, Joanna Lichocka i Elżbieta Kruk - wybrani przez Sejm, a także Juliusz Braun i Robert Kwiatkowski - powołani przez prezydenta.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM