"Jarosław Gowin od kilku dni przebywa w szpitalu" - poinformowała rzeczniczka Porozumienia

Od kilku dni Jarosław Gowin przebywa w szpitalu; nie jesteśmy upoważnieni do tego, żeby przekazywać informacje o stanie jego zdrowia, ale z pewnością już wkrótce zrobi to sam Jarosław Gowin, z którym pozostajemy w stałym kontakcie - poinformowała w środę rzeczniczka Porozumienia Magdalena Sroka.

W krótkim oświadczeniu dla mediów wygłoszonym w siedzibie Porozumienia Magdalena Sroka odniosła się do doniesień medialnych na temat stanu zdrowia lidera partii. - Od kilku dni Jarosław Gowin, w związku z rekomendacjami lekarzy, przebywa w szpitalu - poinformowała.

- Wiosną tego roku ciężko przeszedł zakażenie koronawirusem. Wtedy przebywał w szpitalu prawie trzy tygodnie. Był to szpital MSWiA w Warszawie - przypomniała Sroka. - Rodzina i przyjaciele proszą o zachowanie prywatności - dodała rzeczniczka Porozumienia Jarosława Gowina.

- Nie jesteśmy upoważnieni do tego, żeby przekazywać informacje o stanie zdrowia, ale z pewnością już wkrótce zrobi to sam Jarosław Gowin, z którym pozostajemy w stałym i codziennym kontakcie - zapewniła.

Jak podkreśliła Sroka, "Porozumienie, jako partia i środowisko, dalej normalnie będzie prowadziło swoją działalność - zarówno w parlamencie, jak i w terenie, czekając na szybki powrót do zdrowia Jarosława Gowina".

Jeszcze przed wystąpieniem rzeczniczki Porozumienia, informacja o chorobie pojawiła się w mediach. Według nieoficjalnych informacji, u byłego wicepremiera zdiagnozowano depresję.

TOK FM PREMIUM