Elżbieta Witek zadowolona po spotkaniu ws. pandemii. Opozycja wytyka błędy

Są punkty wspólne, które można przyjąć. Planowane jest spotkanie robocze klubów i kół z Ministerstwem Zdrowia - mówiła w środę Elżbieta Witek. Marszałek Sejmu spotkała się z opozycją w sprawie IV fali pandemii.
Zobacz wideo

Jak mówiła Elżbieta Witek, rozmowa była wyjątkowo merytoryczna, a opozycja przyniosła sporo własnych propozycji. - Szczególnie ze strony Koalicji Polskiej, Kukiz'15, Polski 2050 i Lewicy - wymieniała Witek. Przedstawiane pomysły dotyczyły przede wszystkim zachęcania do szczepień oraz ograniczeń dla osób niezaszczepionych. Marszałek Witek odpowiadała także na zarzuty Koalicji Obywatelskiej, która twierdzi, że rząd PiS abdykował ws. pandemii. - Rząd zrobił bardzo dużo, patrząc na inne kraje w Europie i na świecie - wskazała. 

Mimo różnicy zdań w wielu kwestiach, Elżbieta Witek stwierdziła, że widzi jednak szanse na wypracowanie ponadpartyjnego projektu, który miałoby przygotować Ministerstwo Zdrowia w porozumieniu z opozycją.

Opozycja rozczarowana

Inni uczestnicy spotkania mniej optymistycznie komentowali rozmowy marszałek Sejmu. - Spotkanie u Marszałek w sprawie pandemii skończone! Ewidentny minus to brak ministra Niedzielskiego! Rząd bez konkretnych propozycji na walkę z Covid-19. Lewica przestawiła strategię #StopCovid. Konkretne działania, bo bez nich będzie tylko więcej śmierci! - napisał na Twitterze Krzysztof Gawkowski z Lewicy. 

- Spotkanie dotyczące walki z pandemią, a w raczej braku działań rządu potwierdziło nasze obawy. Nie ma chęci działania, jest chęć dalszego debatowania i przerzucania odpowiedzialności. Smutny obraz bezradności i braku społecznej empatii - napisała Magdalena Sroka z Porozumienia. 

- Uczestniczyliśmy w słuchowisku. Każdy powiedział swoje, a polityczna ramówka idzie dalej. Opowiedzieliśmy wiceministrowi jak skutecznie walczyć z COVID-19 na co usłyszeliśmy, że rząd już skutecznie z COVID-19 walczy. Rząd nic nie przedłożył, niczego od nas nie oczekuje. IV falo witaj - ironizował na Twitterze Szymon Hołownia. 

Spotkanie u Witek

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zaprosiła szefów klubów i kół parlamentarnych na rozmowę w sprawie wyjścia ponad podziałami z projektem ustawy dotyczącym możliwości weryfikacji szczepień pracowników. Jak mówiła, jeżeli na środowym spotkaniu kluby i koła parlamentarne wyrażą zgodę i wolę współpracy, powinien powstać międzyklubowy zespół, który wypracuje założenia ustawy.

Na spotkanie przybyli: z PiS były marszałek Sejmu Marek Kuchciński oraz wicemarszałek Senatu Marek Pęk, z Koalicji Obywatelskiej przewodniczący klubu Borys Budka i Beata Małecka-Libera, z Lewicy szef klubu Krzysztof Gawkowski i senator Wojciech Konieczny, z PSL Władysław Kosiniak-Kamysz i Jacek Protasiewicz, z Konfederacji Janusz Korwin-Mikke, z Polski 2050 Szymon Hołownia i Hanna Gill-Piątek, z Porozumienia Magdalena Sroka i Michał Wypij, z Kukiz'15 - Jarosław Sachajko, a z Polskich Spraw - Andrzej Sośnierz.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM