PiS o samodzielnej władzy nie ma co marzyć. Bez Konfederacji nie stworzy rządu [SONDAŻ]

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, największą liczbę głosów otrzymałby obóz Zjednoczonej Prawicy (PiS, Solidarna Polska). Do rządzenia potrzebowałby jednak partnera - wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster, opublikowanego w czwartkowym "Super Expressie".
Zobacz wideo

Z sondażu wynika, że Zjednoczona Prawica mogłaby liczyć w wyborach na 37,5 proc. Na Koalicję Obywatelską (PO, Nowoczesna, Zieloni) zagłosowałoby 24,30 proc., Polska 2050 Szymona Hołowni dostałaby 15,74 proc.

Poza podium - ale jeszcze w Sejmie - znalazłaby się Lewica (Wiosna, SLD, Razem) z wynikiem 8,04 proc., a także Konfederacja Wolność i Niepodległość 8,00 proc. \

Pod progiem wyborczym znalazły się PSL z wynikiem 4,46 proc., Kukiz'15 mógłby liczyć na 0,97 proc., a Porozumienie Jarosława Gowina na 0,68 proc. głosów - podał dziennik.

"SE" pisze, że od wielu miesięcy PiS nieustannie prowadzi we wszystkich sondażach partyjnych. Ostatnio jednak poparcie dla ugrupowania zaczyna spadać. "Wszystko wskazuje na to, że partia Jarosława Kaczyńskiego, aby kontynuować swe rządy, jest skazana na stworzenie wspólnego bloku z posłami Konfederacji" - czytamy.

Sondaż Instytutu Badań Pollster wykonano w dniach 22-23 listopada na próbie 1016 dorosłych Polaków.

Posłuchaj:

TOK FM PREMIUM