Zastępca Ziobry zrugał radnych PiS: "Wstyd mi za was!". Wszystko przez rondo im. Unii Europejskiej

Wiceministrowi sprawiedliwości Marcinowi Warchołowi bardzo nie spodobało się to, że radni PiS z Rzeszowa poparli nadanie nazwy Unii Europejskiej jednemu z rond w tym mieście. "Uhonorowaliście instytucję UE, która odcina od prądu 4 miliony polskich gospodarstw domowych" - napisał zastępca Zbigniewa Ziobry.

Radni z Rzeszowa - podczas ostatniej sesji - poparli jednogłośnie projekt uchwały, która nadawała skrzyżowaniu w okolicy szpitala MSWiA nazwę "rondo im. Unii Europejskiej". Na tę decyzję ostro zareagował wiceminister sprawiedliwości z Solidarnej Polski. Marcin Warchoł niedawno chciał być prezydentem Rzeszowa, co warto przypomnieć.

Jak informuje rzeszowska "Gazeta Wyborcza", wiceminister napisał do radnych PiS specjalne oświadczenie. "Koleżanki i Koledzy Radni z PiS. Wstyd mi za Was. Uhonorowaliście instytucję UE, która odcina od prądu 4 miliony polskich gospodarstw domowych. (...) Uczciliście organizację, która bezprawnie zabrania reformy polskiego sądownictwa, broniąc korporacyjnego i zdegenerowanego systemu sędziokracji, nakładając karę milion euro dziennie za Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego, która w przeszło 600 sprawach w ciągu dwóch lat pozbawiała immunitetu sędziów wręczających łapówki, kierujących autem po pijanemu, maltretujących żony czy jak w jednym wypadku sędziego gwałciciela" - czytamy.

Jeśli ktoś zastanawiał się, w jaki sposób UE "odcina od prądu 4 miliony polskich gospodarstw domowych", to przypominamy, że w taki sposób wiceminister Warchoł "podsumował" polsko-czeski spór o kopalnię w Turowie. TSUE zobowiązał Polskę do płacenia kar za to, że nasz rząd nie uznał zaleceń trybunału i kopalnia cały czas działa.

"Marksistowska agenda LGBT"

Lista win Unii jest - według wiceministra Warchoła - znacznie dłuższa. Uznał, że radnym PiS trzeba też przypomnieć, że głosując za rondem im. UE, wsparli "instytucję, która nakazuje wyrzec się nam naszej tożsamości konstytucyjnej i kulturowej, narzucając nam marksistowską agendę LGBT i zmuszając do akceptacji dla związków homoseksualnych i adopcji przez nich dzieci".

"Skompromitowaliście barwy Prawa i Sprawiedliwości i zawiedliście wyborców, którzy oczekują od was obrony tych jakże zagrożonych obecnie patriotycznych wartości. Wielu polskich bohaterów z Podkarpacia i Rzeszowa, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę, czeka na uczczenie, a Wy oddajecie hołd tym, którzy nas szantażują i ograniczają nam suwerenność. Niech żyje Polska!" - zakończył swoją odezwę niedawny kandydat na prezydenta Rzeszowa.

TOK FM PREMIUM