WP: Kukiz spotkał się z Kaczyńskim i postawił ultimatum. "Albo wyjaśnienia, albo koniec współpracy"

Jak donosi Wirtualna Polska, Paweł Kukiz miał spotkać się dziś (wtorek) z prezesem Jarosławem Kaczyńskim i zażądać wyjaśnień w sprawie wiceminstra sportu Łukasza Mejzy. W przeciwnym razie poseł zapowiedział, że rozważy zerwanie współpracy.
Zobacz wideo

- Jeśli wyjaśnienia w sprawie wiceministra mnie nie przekonają, rozważę sens dalszej współpracy z PiS. Są jakieś granice - powiedział Wirtualnej Polsce Paweł Kukiz. Poseł dodał, że doniesienia dotyczące Łukasza Mejzy są dla niego wyjątkowo "trudne do zaakceptowania" między innymi ze względu na "historię rodzinną i walkę z nowotworem".

O co chodzi w sprawie Mejzy?

Przypomnijmy, w ubiegłym tygodniu Wirtualna Polska napisała, że firma obecnego wiceministra sportu Łukasza Mejzy obiecywała leczyć umierających na raka, stwardnienie rozsiane, Alzheimera, Parkinsona oraz inne poważne choroby. Mejza miał osobiście przekonywać rodziców chorych dzieci, że terapia jego firmy je wyleczy. Cena wyjściowa to 80 tys. dolarów. Metoda, którą zachwalał polityk, nie ma jednak medycznego potwierdzenia. W poniedziałek portal opublikował kolejny artykuł o "biznesach" Mejzy. Do dziennikarzy zgłosiły się rodziny chorych dzieci, z którymi kontaktowali się ludzie wiceministra.

Mejza zapowiedział, że treść artykułu będzie przedmiotem postępowań sądowych i że podjął kroki prawne, mające na celu ochronę jego dobrego imienia i reputacji.

Kim jest Łukasz Mejza?

Łukasz Mejza zasiada w Sejmie od marca tego roku, kiedy to objął mandat po zmarłej posłance KP-PSL Jolancie Fedak. Na listach Polskiego Stronnictwa Ludowego znalazł się z rekomendacji Bezpartyjnych Samorządowców. Po wejściu do Sejmu Mejza nie przystąpił do klubu Koalicji Polskiej-PSL i pozostał niezrzeszony. Wiceministrem sportu jest od października - objął funkcję z rekomendacji Partii Republikańskiej Adama Bielana.

W sierpniu, jeszcze jako poseł niezrzeszony, Mejza został przez Prezydium Sejmu ukarany naganą za niezłożenie oświadczenia majątkowego. "Nie ma w regulaminie takiej możliwości, żeby zdyscyplinować posła, żeby złożył to oświadczenie" - mówił wtedy wicemarszałek Ryszard Terlecki (PiS). Ostatnie oświadczenie majątkowe Mejza złożył 27 sierpnia 2021 r., wpisując tam stan posiadania na 16 marca 2021 r., kiedy to został posłem.

Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn mówił w piątek, że służby specjalne znają doniesienia medialne w sprawie interesów wiceministra sportu Łukasza Mejzy i wypełniają swoje obowiązki.

DOSTĘP PREMIUM