PiS dalej notuje straty. Znaczny spadek poparcia w porównaniu z wrześniem [SONDAŻ]

Coraz mniej wyborców chce głosować na Zjednoczoną Prawicę - wynika z sondażu IBRiS opublikowanego przez Onet. Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę PiS wspólnie z Solidarną Polską mogłyby liczyć na 32 proc. poparcia. To spadek o 4,6 proc. w porównaniu do września.
Zobacz wideo

Onet opublikował sondaż, z którego wynika, że na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby 32 proc. badanych. Jednocześnie portal przypomniał sondaż tej samej pracowni IBRiS z września, który dawał obozowi rządzącemu 36,6 proc. poparcia. 

Na drugim miejscu w najnowszym badaniu znalazła się Koalicja Obywatelska, na którą gotowych byłoby zagłosować 22,1 proc. badanych (spadek o 1 proc.). Za KO znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni, na którą wskazało 11,8 proc. uczestników sondażu (wzrost o 0,3 proc.).

Do Sejmu weszłaby również Konfederacja z 7,1 proc. wynikiem (spadek o 0,9 proc.), Lewica popierana przez 7 proc. badanych (spadek o 1 proc.) oraz PSL-Koalicja Polska, na którą zagłosowałoby 6,4 proc. wyborców (wzrost o 2 proc.).

Uczestnicy sondażu zostali też poproszeni o ocenę działalności premiera Mateusza Morawieckiego. "'Zdecydowanie dobrze' postrzega go 7,3 proc. badanych. 'Raczej dobrze' mówi o nim 37,3 proc. osób. Łączny wynik to 44,6 proc. 'Raczej źle' o szefie rządu wypowiada się 18,5 proc. ankietowanych, a 'zdecydowanie źle' ocenia go 30,2 proc. uczestników sondażu. Łączny wynik to 48,7 proc." - czytamy w Onecie.

Czarna seria PiS trwa

To już kolejny sondaż pokazujący, że partii rządzącej spada poparcie. W badaniu Estymatora sprzed kilku dni gotowość głosowania na Prawo i Sprawiedliwość/Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 35,3 proc. badanych, co oznacza spadek od poprzedniego badania o 2,3 pkt proc. Wynik taki daje PiS 194 mandaty.

TOK FM PREMIUM