Nieoficjalnie: Łukasz Mejza wezwany do CBA. Koledzy z PiS radzą mu "zawieszenie" pracy w resorcie sportu

Wiceminister sportu Łukasz Mejza ma w czwartek stawić się w siedzibie CBA - ustaliło Radio ZET. Polityk ma złożyć wyjaśnienia.
Zobacz wideo

O wezwaniu Mejzy do CBA poinformował nieoficjalnie Mariusz Gierszewski z Radia ZET. - Został wezwany do złożenia wyjaśnień w postępowaniach kontrolnych prowadzonych przez biuro - podał reporter Radia ZET.

Kuriozalna konferencja Mejzy

Poseł Łukasz Mejza zorganizował w środę konferencję prasową, podczas której odniósł się do serii publikacji prasowych na jego temat. Chodzi przede wszystkim o doniesienia portalu Wirtualna Polska, który opisał działalność dawnej firmy obecnego wiceministra sportu oferującej wyjazdy zagraniczne osobom nieuleczalnie chorym (w ty dzieciom), m.in. na nowotwory, Alzheimera czy Parkinsona. Firma miała oferować kosztowne leczenie metodami uznawanymi na całym świecie za niesprawdzone i niebezpieczne. Według portalu interes Mejzy nie wypalił, za to pozostawił po sobie wielu oszukanych pacjentów i ich rodziny.

Mejza nazwał publikacje portalu "największym atakiem politycznym po 1989 roku". "Atak ten jest wymierzony we mnie, ale jego celem jest obalenie większości rządowej" - przekonywał polityk.

"Oczekujemy zawieszenia prac w resorcie sportu"

Szef klubu PiS został zapytany przez dziennikarzy w Sejmie, czy są nowe decyzje ws. wiceministra sportu Łukasza Mejzy. - Oczekujemy aż zawiesi swoją czynność czy swój udział w pracach ministerstwa do czasu wyjaśnienia sprawy" - powiedział Ryszard Terlecki. Dopytywany, czy sam powinien to zawiesić, odparł: "Tak mi się wydaje".

Pytany w czwartek w radiu RMF FM, czy Mejza zostanie w rządzie, Przemysław Czarnek powiedział, że "to są decyzje pana premiera, natomiast niewątpliwie jest to trudna sprawa". - Trwa postępowanie sprawdzające te wszystkie doniesienia, niewątpliwie jest to trudna sprawa i dla nas nieprzyjemna" – dodał szef resortu edukacji. 

- Gdybym był Łukaszem Mejzą, którego lubię, zawiesiłbym swoje funkcjonowanie w ministerstwie do czasu wyjaśnienia sprawy - powiedział szef MEiN. Jak podkreślił, "wtedy rzeczywiście wyglądałoby to lepiej". - Ale to jest moje zdanie – zastrzegł.

To był żenujący spektakl, Łukasz Mejza udawał Mesjasza - w ten sposób lider Kukiz'15 Paweł Kukiz skomentował środową konferencję prasową wiceministra sportu Łukasza Mejzy. Podkreślił, że jeżeli Mejza zostanie w rządzie, to będzie miał bardzo poważny problem z głosowaniem razem z PiS w Sejmie.

Posłuchaj podcastu!

DOSTĘP PREMIUM