Zła passa rządu trwa. Większość Polek i Polaków wystawiło negatywną ocenę [SONDAŻ]

W sondażu przeprowadzonym dla "Faktów" TVN i TVN24 przez Kantar sprawdzono, jak Polacy oceniają działania rządu Mateusza Morawieckiego. Wyniki badania nie są dobrą informacją dla Zjednoczonej Prawicy.
Zobacz wideo

"Zdecydowanie dobrze" działania rządu Mateusza Morawieckiego ocenia tylko 10 proc. pytanych, a "raczej dobrze" - 24 proc. Znacznie więcej jest krytyków. Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 "zdecydowanie źle" pracę rządu oceniło 35 proc. ankietowanych, a "raczej źle" - 22 proc. Czyli w sumie 34 proc. respondentów oceniło rząd pozytywnie, a 57 proc. - negatywnie.

Sondaż został zrealizowany przez Kantar telefonicznie w dniach 10-12 grudnia 2021 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 osób powyżej 18. roku życia.

Rządzący mają kłopoty

Rząd nie ma w ostatnim czasie powodów do zadowolenia. W listopadowym sondażu CBOS odsetek osób, które zadeklarowały poparcie dla gabinetu Morawieckiego, był najniższy w całym okresie funkcjonowania rządu. Do zwolenników rządu zaliczało się 29 proc. respondentów (spadek o 4 punkty w porównaniu z październikiem). Przeciwnych rządowi było zaś 41 proc. ankietowanych (wzrost o 3 punkty). Obojętność wyrażał blisko co czwarty badany (24 proc.).

Spadają także notowania samego premiera. CBOS wskazał, że zadowolenie z tego, iż to Morawiecki stoi na czele rządu, deklarowało mniej osób niż kiedykolwiek wcześniej (34 proc., od października spadek o 4 punkty). Dezaprobatę wobec Mateusza Morawieckiego wyrażała blisko połowa ankietowanych (49 proc., wzrost o 3 punkty procentowe).

TOK FM PREMIUM