"W tych warunkach nie będziemy pracować". Odwołano posiedzenie sejmowej komisji zdrowia

Sejmowa komisja zdrowia miała zająć się projektem dotyczący weryfikacji testów pracowników przez pracodawców. Na posiedzeniu doszło jednak do awantury. - W tych warunkach nie będziemy pracować, jesteśmy ponad limit, są osoby niezaproszone - powiedział przewodniczący Tomasz Latos (PiS). Ostatecznie spotkanie zostało odwołane.
Zobacz wideo

- Chodzi o to, byśmy przestrzegali rygory sanitarne. Mamy pewne wytyczne odnośnie organizacji komisji, związane również z limitem osób. Proszę, aby osoby, które nie zostały zaproszone opuściły salę - powiedział na początku posiedzenia przewodniczący sejmowej komisji zdrowia Tomasz Latos (PiS).

- Jeżeli nie będzie żadnej reakcji, a tak to w tej chwili wygląda, to niestety nie będziemy mogli otworzyć obrad komisji i komisja w dniu dzisiejszym się nie odbędzie - dodał.

Posiedzenie było blokowane przez posłów Konfederacji, którzy chcieli wziąć w nich udział, choć nie byli zaproszeni. Nie mieli maseczek, nie trzymali dystansu.

Komisja miała zająć się projektem nowelizacji ustawy o szczególnych rozwiązaniach zapewniających możliwość prowadzenia działalności gospodarczej w czasie epidemii COVID-19, który wniosła do Sejmu grupa posłów PiS.

Latos poinformował następnie zebranych, że komisja się nie odbędzie.

DOSTĘP PREMIUM