Polacy chcą dymisji wiceministra sportu Łukasz Mejza [SONDAŻ]

Blisko 90 procent badanych uważa, że wiceminister sportu Łukasz Mejza powinien podać się do dymisji - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster dla "Super Expressu".
Zobacz wideo

Na pytanie, czy wiceminister sportu Łukasz Mejza powinien podać się do dymisji, 89 proc. ankietowanych odpowiedziało twierdząco. Przeciwnego zdania było jedynie 11. proc. badanych.

Sondaż, na zlecenie "Super Expressu", przeprowadzono przez Instytut Badań Pollster w dniach 11-12 grudnia 2021 na próbie 1046 dorosłych Polaków.

Na początku tygodnia podobny sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24 przeprowadził Kantar. Z badania wynikało, że zdaniem 68 proc. respondentów Łukasz Mejza powinien zostać zdymisjonowany. 19 proc. pytanych uznało, że wiceminister sportu nie powinien odejść ze stanowiska. 13 proc. badanych nie miało zdania w tej sprawie.

Afera wokół Łukasza Mejzy

Przypomnijmy, że wiceminister sportu Łukasz Mejza jest oskarżany o oferowanie chorym niesprawdzonych terapii. Wirtualna Polska ujawniła, że założona przez niego firma proponowała wyjazdy zagraniczne na kosztowne leczenie osobom nieuleczalnie chorym m.in. na nowotwory, Alzheimera czy Parkinsona. Według ustaleń dziennikarzy portalu interes Łukasza Mejzy nie wypalił, za to pozostawił po sobie wielu oszukanych pacjentów i ich rodziny.

Wiceminister sportu zawiesił swój udział w pracach resortu i wystąpił o urlop poselski. Decyzję ogłosił w piątek w mediach społecznościowych. Poinformował, że zawiesza działalność, bo musi walczyć o dobre imię.

O urlop poselski Łukasza Mejzy został w poniedziałek zapytany przez dziennikarzy w Sejmie wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Dopytywany, dlaczego pozwolono Mejzie na takie ruchy, jak urlop, zamiast go odwołać, odpowiedział: "W gruncie rzeczy już jest odwołany, tylko sam się odwołał".

DOSTĘP PREMIUM