Łukasz Mejza w Sejmie, a nie na urlopie. "PiS kłamał" komentują posłowie opozycji

Łukasz Mejza brał udział w sejmowych głosowaniach nad budżetem na 2022 rok. Wiceminister sportu tydzień temu mówił, że wystąpił do marszałek Sejmu Elżbiety Witek "o urlop od wykonywania obowiązków poselskich".
Zobacz wideo

Wśród posłów, głosujących w Sejmie nad ustawą budżetową, znalazł się Łukasz Mejza. Budżet na 2022 rok został przyjęty.

Mejza w obradach uczestniczył, choć tydzień temu poinformował, że "zawiesza swój udział w pracach" Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz że wystąpił do marszałek Sejmu Elżbiety Witek "o urlop od wykonywania obowiązków poselskich".

Posłanka KO Izabela Leszczyna przed przedstawieniem poprawek do projektu budżetu, zwróciła się o wykluczenie Mejzy z obrad. - Pani marszałek, wysoki Sejmie bardzo proszę o wykluczenie z obrad pana posła Mejzy, ponieważ w mediach okłamujecie państwo opinię publiczną, mówiąc, że pan Mejza jest na urlopie - powiedziała.

Elżbieta Witek wyłączyła mikrofon posłance KO i zapytała Leszczynę, czy "może przystąpić do rzeczy". I dodała, że to nie Leszczyna będzie decydowała o wykluczeniu posła i zaapelowała o przedstawienie poprawek do projektu budżetu.

- Panią oceni historia, tak jak pana posła Mezję - mówiła Leszczyna do Witek. - Skandalem jest to, że człowiek, który jest hieną, bo żerował na śmierci dzieciaków, siedzi tu, w polskim parlamencie - oceniła polityczka.

"PiS Mejzą stoi"

Na obecność na sali Łukasza Mejzy zwrócili także uwagę inni posłowie opozycji.

"Z tym Mejzą na urlopie to PiS kłamał. Mejza na sali, głosuje. PiS Mejzą stoi" - napisała na Twitterze posłanka KO Katarzyna Lubnauer.

"Mejza przerwał urlop i dał PiS-owi 230 głos w sprawie budżetu" - zauważył Sławomir Nitras, również poseł KO.

Sprawa Łukasza Mejzy

Przypomnijmy, że wiceminister sportu Łukasz Mejza jest oskarżany o oferowanie chorym niesprawdzonych terapii. Wirtualna Polska ujawniła, że założona przez niego firma proponowała wyjazdy zagraniczne na kosztowne leczenie osobom nieuleczalnie chorym m.in. na nowotwory, Alzheimera czy Parkinsona. Według ustaleń dziennikarzy portalu interes Łukasza Mejzy nie wypalił, za to pozostawił po sobie wielu oszukanych pacjentów i ich rodziny.

Łukasz Mejza jest posłem niezrzeszonym. Na stanowisko wiceministra sportu rekomendowała go Partia Republikańska. Po wybuchu afery dotyczącej działalności prowadzonej przez firmę Mejzy jego nazwisko znikło z internetowej strony ugrupowania Adama Bielana.

Partia Republikańska to najnowszy członek Zjednoczonej Prawicy.

TOK FM PREMIUM