Donald Tusk atakuje PiS ws. "lex TVN" i zapowiada: Będę w niedzielę o 19 na Krakowskim Przedmieściu

Donald Tusk odniósł się do uchwalenia przez Sejm ustawy "lex TVN". - Skapitulowali przed pandemią i drożyzną, ale idą na wojnę z wolnymi mediami - skomentował na Twitterze lider PO. Zapowiedział, też swój udział w proteście.

Prezydent zdecyduje, czy w życie wejdzie nowelizacja ustawy medialnej, która wymusi na amerykańskim właścicielu telewizji TVN odsprzedanie większości swoich udziałów. Ustawę, kilka miesięcy temu, zawetował Senat. W piątek niespodziewanie do tej sprawy wróciła sejmowa komisja, a dwie godziny później większość PiS ustawę przyjęła. 

Do sprawy odniósł się na Twitterze lider PO, Donald Tusk. "Skapitulowali przed pandemią i drożyzną, ale idą na wojnę z wolnymi mediami. Będę w niedzielę o 19 na Krakowskim Przedmieściu" - zapowiedział lider PO.

Przypomnijmy, to nie pierwszy taki apel Tuska w ostatnim czasie. W podobny sposób zareagował na orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej, który w październiku uznał, że przepisy europejskie w zakresie, w jakim organy Unii Europejskiej działają poza granicami kompetencji przekazanych przez Polskę, są niezgodne z polską konstytucją.

TOK FM PREMIUM