Policja szuka autora napisów na posesji posłanki Koalicji Obywatelskiej. "To musiał być ktoś miejscowy"

Policja szuka sprawcy, który namalował farbą napisy na posesji należącej do posłanki KO Doroty Niedzieli. Jak poinformowała rzeczniczka policji w Oświęcimiu, chodzi nie tylko o uszkodzenie mienia, ale też o "znieważenia funkcjonariusza publicznego".
Zobacz wideo

Posłanka Dorota Niedziela opublikowała Facebooku zdjęcia, dokumentujące dewastację. Widać wykonane farbą hasła: "Stop segregacji sanitarnej i szczepieniom", "Tu mieszka zdrajca Polski".

Polityczka Koalicji Obywatelskiej zaapelowała o wszelkie informacje na temat zdarzenia, do którego doszło w sobotę. "Jeżeli ktoś widział sprawcę, który próbuje mnie przestraszyć, i zniszczył elewacje i płot mojego domu, proszę piszcie. To niedopuszczalne, właśnie zawiadomiłam policję. Kęty. Niestety, to musiał być ktoś miejscowy" – napisała.

Rzecznik oświęcimskiej policji asp. szt. Małgorzata Jurecka poinformowała w niedzielę PAP, że funkcjonariusze z Kęt wszczęli czynności, które zmierzają do ustalenia sprawcy "uszkodzenia mienia oraz znieważenia funkcjonariusza publicznego".

- Osoby, które były świadkami zdarzenia lub posiadają informacje mogące pomóc w ustaleniu sprawcy, prosimy o kontakt z policjantami z komisariatu w Kętach pod numerem telefonu 47 83 26 500 lub numer alarmowy 112 – powiedziała policjantka.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM