Premier zapowiada: W tym tygodniu będą decyzje w sprawie dymisji Łukasza Mejzy

Łukasz Mejza zawiesił swoje działania w Ministerstwie Sportu i Turystyki celem przeprowadzenia wszelkich wyjaśnień. Wiem, że w tym tygodniu postęp tych wyjaśnień ma być dostrzeżony i myślę, że wtedy wszelkie decyzje będą zapadały - powiedział premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz wideo

O sprawę Łukasza Mejzy pytano premiera podczas konferencji po otwarciu tunelu na warszawskim Ursynowie.

- Pan minister zawiesił swoje działania w ministerstwie celem przeprowadzenia wszelkich wyjaśnień. Wiem, że w tym tygodniu postęp tych wyjaśnień ma być niejako dostrzeżony. I myślę, że wtedy wszelkie decyzje będą zapadały - odpowiedział Mateusz Morawiecki.

Sprawa Łukasza Mejzy

O urlopie Łukasz Mejza poinformował ponad tydzień temu. Decyzję podjął po wybuchu afery dotyczącej działalności, jaką prowadziła należąca do niego firma. Z ustaleń Wirtualnej Polski wynika, że firma Mejzy oferowała osobom nieuleczalnie chorym (w tym dzieciom) wyjazdy i kosztowne zagraniczne leczenie metodami uznawanymi na całym świecie za niesprawdzone i niebezpieczne. Według portalu interes Mejzy nie wypalił, za to pozostawił po sobie wielu oszukanych pacjentów i ich rodziny.

Mejza do publikacji Wirtualnej Polski odniósł się 8 grudnia na konferencji prasowej. Określił je jako "największy atak polityczny po 1989 roku". - Atak ten jest wymierzony we mnie, ale jego celem jest obalenie większości rządowej - powiedział. Poinformował też, że "zawiesza swój udział w pracach" Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz, że wystąpił do marszałek Sejmu Elżbiety Witek "o urlop od wykonywania obowiązków poselskich".

Urlop był krótki, bo już w miniony piątek Łukasz Mejza był w Sejmie i głosował razem z rządową większością, m.in. w sprawie "lex TVN".

DOSTĘP PREMIUM