"Lex TVN" już na biurku prezydenta. Andrzej Duda ma 21 dni na decyzję

Nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji dotarła w poniedziałek rano do prezydenta Andrzeja Dudy - przekazał PAP szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot. Zaznaczył, że prezydent ma 21 dni na podjęcie decyzji.
Zobacz wideo

Szrot przekazał, że "ustawa dotarła do prezydenta po godz. 9.30".

W ubiegły piątek Sejm opowiedział się przeciwko uchwale Senatu, który we wrześniu odrzucił nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji. Nowelizacja uściśli obowiązujące od 2004 r. przepisy stanowiące, że właścicielem telewizji czy radia działających na podstawie polskich koncesji mogą być podmioty z udziałem zagranicznym, pozaeuropejskim nieprzekraczającym 49 proc.

Nowelizacja trafiła do prezydenta, który może ją podpisać, zawetować lub skierować do Trybunału Konstytucyjnego. W niedzielę w różnych miejscach kraju odbyły się manifestacje z udziałem m.in. liderów ugrupowań opozycyjnych, podczas których wzywano prezydenta do zawetowania nowelizacji - podnoszono m.in., że konsekwencje nowych przepisów dotyczyłyby obecnie Grupy TVN, której właścicielem jest podmiot spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego - amerykański koncern Discovery.

Posłuchaj podcastu!

TOK FM PREMIUM