Terlecki o Łukaszu Mejzie: Z pewnością nie będzie już w rządzie

Łukasz Mejza cały czas jest wiceministrem sportu, choć praktycznie co tydzień dowiadujemy się nowych szczegółów na temat jego działań biznesowych. Szef klubu PiS Ryszard Terlecki zadeklarował dziś, że Mejzy "z pewnością nie będzie już w rządzie".

24 listopada Wirtualna Polska ujawniła, że firma Łukasza Mejzy obiecywała - za duże pieniądze - leczenie umierających na raka i stwardnienie rozsiane, Parkinsona oraz inne nieuleczalne choroby. Obecny wiceminister sportu miał osobiście jeździć i przekonywać rodziców chorych dzieci, że proponowana przez jego firmę terapia je wyleczy. Tylko, że reklamowane przez Mejzę terapie nie mają żadnego naukowego uzasadnienia. Wiceminister sportu cały czas zarzutom zaprzeczał i zaprzecza. Ale, jak poinformowała wczoraj - 21 grudnia - Wirtualna Polska "Łukasz Mejza wysyła pisma przedprocesowe do rodzin chorych dzieci, które ujawniły w mediach swoje kontakty z firmą polityka".

Ryszard Terlecki pytany dziś w Sejmie o sprawę, odpowiedział: "Mejza z pewnością nie będzie już w rządzie".

Dopytywany przez dziennikarzy "na co jeszcze czekacie" odpowiedział: "Na nic, on już i tak nie jest w rządzie". Na uwagę dziennikarzy, że Mejza nadal jest w rządzie i jest obecnie na urlopie, Terlecki odpowiedział: "No to po urlopie".

Niedawno Mejza poinformował, że zawiesza swój udział w pracach resortu sportu, wystąpił też o urlop od wykonywania obowiązków poselskich, który kończy się 24 grudnia.

Wcześniej w środę premier Mateusz Morawiecki pytany o Mejzę, w kontekście doniesień medialnych oświadczył, że decyzje personalne zapadną do końca roku.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM