Jest nowy wniosek Zbigniewa Ziobry w sprawie uchylenia immunitetu Tomaszowi Grodzkiemu

Prokurator Generalny skierował do Senatu kolejny wniosek o uchylenie immunitetu marszałka tej izby Tomasza Grodzkiego.

O wniosku prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry poinformowała Polska Agencja Prasowa.

Prokuratura podejrzewa marszałka Senatu o przyjęcie "korzyści majątkowych od pacjentów lub ich bliskich" w czasie, gdy był on dyrektorem szpitala w Szczecinie i ordynatorem Oddziału Chirurgii Klatki Piersiowej.

Oskarżenia pod adresem prof. Tomasza Grodzkiego

Po raz pierwszy sprawa uchylenia immunitetu marszałkowi Senatu pojawiła się wiosną 2021 roku. Wniosek w tej sprawie przekazała Prokuratura Regionalna w Szczecinie. Śledczy chcieli postawić marszałkowi cztery zarzuty, dotyczące przyjęcia korzyści majątkowej w 2006, 2009 i 2012 roku. Prokuratura zajęła się oskarżeniami dopiero w 2019 roku, gdy Grodzki został marszałkiem Senatu.

W październiku wicemarszałek Bogdan Borusewicz poinformował, że Senat nie zajmie się wnioskiem szczecińskiej prokuratury.

Przypomnijmy, że pierwszą osobą, która oskarżyła prof. Tomasza Grodzkiego, była sympatyzująca z PiS wykładowczyni Uniwersytetu Szczecińskiego. Jak pisała w listopadzie 2019 roku na FB, gdy ponad 20 lat temu jej "mama umierała, to trzeba było dać 500 dolarów za operację". Jeszcze tego samego dnia materiał na ten temat wyemitowały "Wiadomości" TVP. Temat podchwycił też znany działacz "Solidarności" i radny PiS Karol Guzikiewicz.

W sprawę zaangażowało się też Centralne Biuro Śledcze, apelując, by zgłaszały się osoby, które mogą coś wiedzieć na temat działań Tomasza Grodzkiego.

TOK FM PREMIUM