PiS z największym poparciem. Ale na stworzenie rządu to może być za mało [SONDAŻ]

Pomimo wielu afer i kontrowersji PiS na koniec roku nadal ma najwyższe poparcie wśród partii politycznych - wynika z ostatniego sondażu Ipsos dla portalu OKO.press. Druga jest Koalicja Obywatelska, na którą chce zagłosować 26 proc. badanych.
Zobacz wideo

Jak wynika z sondażu przygotowanego dla OKO.press obecnie na Prawo i Sprawiedliwość chce głosować 33 proc.wyborców. To spadek o 2 punkty procentowe w porównaniu do wrześniowego sondażu, tego samego ośrodka badawczego.

Drugie miejsce zajmuje Koalicja Obywatelska z poparciem na poziomie 26 proc. (wzrost o 2 punkty procentowe). Na Polskę 2050 Szymona Hołowni chce zagłosować 13 proc. badanych (-2 punkty procentowe).

Konfederacja może liczyć na poparcie na poziomie 10 proc., a na Lewicę chce zagłosować 6 proc. badanych. Ostatnią partią, która - według najnowszego sondażu - może liczyć na wejście do Sejmu jest Polskie Stronnictwo Ludowe. Na ludowców chce zagłosować 5 proc. wyborców.

Wyniki pokazują, że choć PiS jest silniejszy od każdej z poszczególnych partii opozycyjnych, to razem opozycja cieszy się wyższym poparciem niż rząd. Obóz anty-PiS jest w tej chwili ok. 1,5 razy silniejszy niż obóz rządzący.

Sondaż Ipsos dla OKO.press z 28-30 grudnia, próba 1019 dorosłych Polaków, metoda CATI.

DOSTĘP PREMIUM