"Prezydent jest pod stałą opieką lekarską". Nowe informacje o stanie zdrowia Andrzeja Dudy

Zakażony koronawirusem prezydent Andrzej Duda czuje się dobrze; ma niewielkie objawy COVID-19 i jest pod stałą opieką lekarską - powiedziała w niedzielę prezydencka minister Bogna Janke.
Zobacz wideo

O zakażeniu prezydenta koronawirusem informował w środę szef jego gabinetu Paweł Szrot. "Prezydent czuje się dobrze, nie ma ciężkich objawów i przebywa pod stałą opieką medyczną" - napisał Szrot na Twitterze.

Prezydencka minister Bogna Janke potwierdziła w niedzielę w Polsat News, że stan zdrowia Andrzeja Dudy jest dobry. - Pan prezydent przebywa w absolutnej izolacji, przez 10 dni, ale czuje się dobrze. Ma niewielkie objawy i jest pod stałą opieką lekarską - powiedziała Janke. Jak dodała, Duda jest też w stałym kontakcie ze współpracownikami.

Przypomniała, że prezydent został zaszczepiony przeciwko COVID-19, dlatego - według niej - tak łagodnie przechodzi chorobę.

To już drugie zakażenie Andrzeja Dudy koronawirusem. Do poprzedniego doszło w październiku 2020 r.

W ubiegłym roku prezydent przyjął dwie dawki szczepionki przeciwko Covid-19 (w kwietniu i czerwcu) oraz dawkę trzecią, przypominającą, 17 grudnia.

DOSTĘP PREMIUM