Spadek poparcia dla Zjednoczonej Prawicy. Ale Kaczyński ma gdzie szukać wsparcia [SONDAŻ]

Według sondażu przeprowadzonego przez pracownię Social Changes dla portalu wPolityce.pl do Sejmu dostałoby się pięć ugrupowań: Zjednoczona Prawica, Koalicja Obywatelska, Polska 2050, Konfederacja i Lewica - 9 proc. Poparcie dla ZP wynosi 36 proc., czyli mniej niż przed tygodniem.
Zobacz wideo

Jak wynika z najnowszego badania Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl, ostatnie dni przyniosły spadek notowań Zjednoczonej Prawicy.

"Notowania głównych partii opozycyjnych nie uległy istotnej zmianie. Zauważalny wzrost zanotowała Lewica. Badanie zostało przeprowadzone w okresie, gdy w mediach dominowały dwa tematy, związane z działaniami polskiego rządu: Polskim Ładem oraz tarczą antyfinflacyjną" - napisał portal wPolityce.pl, prezentując wynik badania.

Według sondażu, chęć głosowania na Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 36 proc. respondentów, co oznacza spadek o 2 punkty proc. w porównaniu z poprzednim badaniem zrealizowanym tydzień wcześniej. Na Koalicję Obywatelską chce głosować 24 proc. uczestników badania, a to oznacza brak zmian w porównaniu z wynikami z zeszłego tygodnia.

wPolityce.pl podaje też, że 1 punkt zyskała Polska 2050 Szymona Hołowni, na którą wskazało 14 proc. badanych. Konfederację popiera 10 proc. respondentów, to spadek o 2 punkty proc. 2 punkty zyskała Lewica, która cieszy się poparciem 9 proc. badanych.

Notowania Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Kukiz'15 pozostały bez zmian i wynoszą po 2 proc. 1 proc. badanych wskazało na Porozumienie - także ten wynik jest bez zmian. Jakieś inne ugrupowanie wskazało 2 proc. badanych.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1071 osób w dniach od 7 do 10 stycznia 2021 roku.

 

DOSTĘP PREMIUM