Zła passa trwa. Nowy sondaż i znowu złe wiadomości dla Zjednoczonej Prawicy

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w niedzielę, mandaty poselskie zdobyliby kandydaci sześciu partii bądź ugrupowań politycznych - wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu".
Zobacz wideo

Jak wynika z sondażu opublikowanego przez "Super Express", na najwięcej wyborców chce głosować na Zjednoczoną Prawicę. Na koalicję PiS i Solidarnej Polski chce głosować 32,81 proc. badanych. Na tym dobre wiadomości się kończą, bo od grudniowego sondażu poparcie dla rządzących spadło o 3,57 p.p.

Druga w zestawieniu Koalicja Obywatelska może liczyć na 24,5 proc. głosów, to nieznaczny spadek wobec notowań z grudnia (0,78 p.p.). Trzecie miejsce zajęła Polska 2050 z wynikiem 17,08 proc.. Ugrupowanie Szymona Hołowni odnotowało wzrost poparcia o 2,53 p.p.

Z sondażu dla "SE" wynika, że gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, to na Konfederację głosowałoby 10,11 proc.badanych (10,7 proc. w grudniu), Lewica mogłaby liczyć na 7,06 proc. dorosłych Polaków (poprzednio 6,18 proc.). W parlamencie znalazłoby się też Polskie Stronnictwo Ludowe. Na PSL chce głosować 6,44 proc. wyborców (w grudniu 4,38 proc.).

Sondaże pokazują spadki notowań PiS od końca ubiegłego roku. Według opublikowanego w piątek badania przeprowadzonego przez CBOS wynika, że Zjednoczona Prawica może liczyć poparcie 29 proc. zadeklarowanych uczestników wyborów; KO na 18 proc., Polska 2050 na 12 proc., a Konfederacja na 5 proc.

DOSTĘP PREMIUM