Witek i Dworczyk wezwani do NIK. Chodzi o szycie maseczek w rządowego programu

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek i szef kancelarii premiera Michał Dworczyk zostali wezwani wezwani Najwyższej Izby Kontroli. Jak informuje RMF FM, NIK bada ewentualne nieprawidłowości rządowego programu Polskie Szwalnie.
Zobacz wideo

Jak wynika z ustaleń RMF FM, Elżbieta Witek i Michał Dworczyk mają być świadkami w doraźnej kontroli NIK w sprawie programu Polskie Szwalnie, który zainaugurowano - przypomnimy - w kwietniu 2020 roku.

Marszałek Sejmu została wezwana na środę - 19 stycznia. Szef KPRM ma się stawić tydzień później".  "Zgodnie z przepisami mają oni obowiązek zgłosić się podobnie jak na wezwanie organów ścigania, a przed kontrolerami obowiązują ich takie same rygory jak świadków w postępowaniu prokuratorskim" - przypomniano.

Dzięki rządowemu programowi miał być rozwiązany problem braku maseczek na początku pandemii. Patronem akcji był prezydent Andrzej Duda.

Z ustaleń RMF FM wynika, że Elżbieta Witek miała lobbować za jedną z prywatnych firm, która chciała być dostawcą maseczek. Informacja na ten temat pojawiła się korespondencji, jaka wyciekła ze skrzynki mailowej Michała Dworczyka.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM