Dymisja ministra Niedzielskiego? Jest komentarz rzecznika resortu zdrowia

Minister Adam Niedzielski nie rozważa dymisji - zapewnił rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz. We wtorek RMF FM poinformowało, że szef resortu od przyszłości ustawy, która dotyczy weryfikacji covidowej w miejscu pracy.
Zobacz wideo

Wojciech Andrusiewicz był pytany we wtorek przez dziennikarzy, czy min. Adam Niedzielski faktycznie rozważa dymisję. - Właśnie wychodzę od ministra Niedzielskiego i nie rozważaliśmy żadnej dymisji, minister Niedzielski nie rozważa dymisji - zapewnił rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

Jak dodał, minister Niedzielski podczas weekendowych rozmów z premierem Mateuszem Morawieckim i prezesem Jarosławem Kaczyńskim dostał zdecydowane zapewnienie, że "ta ustawa będzie teraz priorytetem".

- Jeżeli będzie priorytetem, to znaczy, że będzie procedowana bardzo szybko.(...) Minister wyraził się jasno i kategorycznie - ta ustawa jest dla nas, jako Ministerstwa Zdrowia, kluczem do zarządzania V falą epidemii, kluczem, bez którego tą epidemią będzie trudno zarządzać - powiedział.

Rzecznik MZ powiedział, że "jest zapewnienie, że ustawa będzie procedowana". - Przyjmujemy to za dobrą monetę i czekamy na najbliższe posiedzenie Sejmu. (...) Na tę chwilę najważniejsze, by ten projekt wszedł w życie, żeby został uchwalony jak najszybciej przez Sejm, a potem przez Senat, a potem podpisany przez prezydenta - dodał Andrusiewicz.

Projekt PiS o weryfikacjo covidowej

We wtorek rząd przyjmie stanowisko wobec poselskiego projektu o weryfikacjo covidowej złożonego w Sejmie przez grupę posłów PiS.

Jak uzasadniono w projekcie, zapisy mają "umożliwić pracodawcy sprawowanie rzeczywistej kontroli nad ryzykiem wystąpienia infekcji wirusa SARS-CoV-2, powodującego chorobę COVID-19 w zakładzie pracy". Znalazły się tam zapisy, że pracodawca będzie mógł żądać od pracownika okazania informacji o szczepieniu przeciw COVID-19 lub o negatywnym wyniku testu albo też informacji o przebytej infekcji. Pierwsze czytanie projektu odbyło się w połowie grudnia 2021 r., a 5 stycznia br. w Sejmie zorganizowano wysłuchanie publiczne.

11 stycznia sejmowa komisja zdrowia pozytywnie zaopiniowała projekt ustawy o weryfikacji covidowej. 

TOK FM PREMIUM