Diagnoza Mazurek: Niemcy chcą zainstalować marionetkowy rząd z Tuskiem na czele. Natomiast Rosja na Ukrainie

"Niemcy chcą zainstalować w Polsce marionetkowy rząd, z Tuskiem na czele. Natomiast Rosja na Ukrainie. Co za zbieżność" - napisała na Twitterze europosłanka PiS i była rzeczniczka tej partii Beata Mazurek.
Zobacz wideo

Beata Mazurek pokazała, jak jeden z najważniejszych tematów światowej polityki połączyć z narracją charakterystyczną dla PiS i telewizji publicznej.

"Niemcy chcą zainstalować w Polsce marionetkowy rząd, z Tuskiem na czele. Natomiast Rosja na Ukrainie. Co za zbieżność. Sojusz wchodzi w nową fazę. Powtórzę, imperializm i przestrzeń życiowa, to ogromne zagrożenie dla pokoju" - napisała na Twitterze, łącząc z łatwością krajowe przepychanki polityczne z zagrożeniem ataku Rosji na Ukrainę.

Zarzut zależności Donalda Tuska od Niemiec od dawna podnoszą nie tylko politycy PiS, ale i telewizja publiczna, która sprzyja rządzącym. Ulubionym cytatem "Wiadomości" TVP jest przypominane przy każdej niemal okazji "fur Deutschland" wypowiadane przez Donalda Tuska.

Partia rządząca od miesięcy notuje spadki poparcia w sondażach. Np. według styczniowego sondażu CBOS-u, na PiS i jego sojuszników chce głosować mniej niż 30 proc. pytanych. Niskie jest też oparcie dla rządu Mateusza Morawieckiego.

DOSTĘP PREMIUM