Czy Mateusz Morawiecki jest już "politycznym zombie"? Lewicka zastanawia się nad przyszłością premiera [WIDEO]

W grudniu minął czwarty rok urzędowania Mateusza Morawieckiego na stanowisku premiera. - Jest przez Jarosława Kaczyńskiego coraz mniej lubiany i szanowany. To on obiecywał mu, że Polski Ład będzie trampoliną sondażową i wyborczą na jesieni 2023 roku. Tymczasem program okazał się wizerunkową klapą - mówi Karolina Lewicka w najnowszym wideo TOKStories.

W kolejnym z cyklu TOKStories wideo Karolina Lewicka zastawia się, czy era obecnego premiera właśnie dobiega końca. - Mateusz Morawiecki jest przez Jarosława Kaczyńskiego coraz mniej lubiany i szanowany - zauważa dziennikarka.

Zwraca uwagę, że aktualna rzeczywistość, kryzys pandemiczny i gospodarczy to trudny test dla skuteczności szefa rządu. - Czas płacenia rachunków nadszedł. Dodatkowo z szafy wypadają kolejne trupy, właściwie nie ma dnia, żeby coś nowego nie wychodziło na wierzch. Są to sprawy ciężkiego kalibru jak np. afera z Pegasusem - wskazuje Lewicka. Przypomina także, że za Polskim Ładem stoi właśnie Mateusz Morawiecki i jego ludzie. - To on obiecywał prezesowi Kaczyńskiemu, że Polski Ład będzie trampoliną sondażową i wyborczą na jesieni 2023 roku. Tymczasem Polski Ład okazał się wizerunkową klapą - podkreśla.

Kim prezes PiS mógłby zastąpić Morawieckiego? Czy Jarosław Kaczyński jest na niego skazany, bo trudno znaleźć dobrego kandydata na następcę?  To by oznaczało, że Morawiecki jest politycznym zombie, tzn. rusza się jeszcze, ale politycznie jest już martwy i w tej walce o schedę po Jarosławie Kaczyńskim coraz mniej będzie się liczył - podsumowuje Karolina Lewicka. 

Zobacz wideo

TOK FM PREMIUM