Opozycja wychodzi rozczarowana ze spotkania u premiera ws. pandemii. "Zero konkretów, pomysłów"

Lewica jest gotowa, by wziąć udział w kolejnym spotkaniu w sprawie pademii w Polsce. Ale dzisiejsze rozmowy przedstwiceli ugrupowań parlamentarnych z premierem - mocno skrytykowała. Przede wszystkim za brak konkretów.
Zobacz wideo

Politycy Lewicy, Platformy Obywatelskiej i PSL-u opuścili spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim i prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. To dlatego, że jak tłumaczą, partia rządząca cały czas nie wypracowała realnego narzędzia walki z piątą falą pandemii. - My domagamy się tego, żeby rząd robił wszystko, żeby ratować życie i zdrowie obywateli. To jest absurdalna sytuacja, w której my po raz kolejny jesteśmy zapraszani na spotkanie, żeby rozmawiać. To nie ratuje życia. Potrzebne są konkretne ustawy i rozporządzania - grzmiała Marcelina Zawisza z Lewicy. 

Podobnego zdania był Borys Budka z PO. W jego opinii rząd nie ma żadnych pomysłów na walkę z pandemią. - Niestety, nie dostaliśmy na piśmie żadnego projektu. Wicepremier Kaczyński był bardzo rozmowny, opowiadał o jakichś koncepcjach prawnych dotyczących przerzucenia na pracodawców możliwości pozywania pracowników, którzy się nie zaszczepią. Zero pomysłów - wskazywał Budka. 

Polityk informował, że wciąż nie wiadomo, co rząd zamierza zrobić z tak zwana ustawą Hoca, która miała zezwolić pracodawcom na testowanie pracowników. Jak mówił dziennikarzom Budka, rządzący zapowiedzieli, że konkretne rozwiązania mają pojawić się jutro.

TOK FM PREMIUM