Afera mailowa. Jak planowano występy Morawieckiego w TVP i Polsacie. "Luźna atmosfera, miła prowadząca"

Wyciekły kolejne maile, które mają pochodzić ze skrzynki Michała Dworczyka. Tym razem dotyczą planowania występów premiera Mateusza Morawieckiego w telewizji.
Zobacz wideo

Poufnarozmowa.com ujawnia kolejne maile, które mają pochodzić ze skrzynki Michała Dworczyka, szefa kancelarii premiera. Wiadomości dotyczą udziału Mateusza Morawieckiego w programach telewizyjnych we wrześniu 2018 roku (czas kampanii wyborczej). W mailu pada propozycja, żeby premier wystąpił w programie "Woronicza 17" Michała Rachonia (TVP Info). "Można by nagrać jeden program wyłącznie z Tobą, w luźnej atmosferze, bez krawata, przy stole z herbatą i polskim ciastem, porozmawiać oczywiście o Twoich dokonaniach, planach, samorządach, ale też troszkę o życiu? Albo jeszcze lepiej - z jakąś fajną panią redaktor" - napisano w wiadomości przesłanej doradcom przez premiera Morawieckiego. Następnie pada sugestia, że taki wystąpienie przybliżyłoby go ludziom.

Do wymiany maili włącza się następnie rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. Zaproponowała pojawienie się w "nowym ślicznym studio w Polsacie za tydzień w luźnej atmosferze z miłą prowadzącą oglądalność - 0,5 mln oczywiście z Tobą 4 mln minimum".

Pomysł spodobał się Tomaszowi Porębie, który był szefem kampanii PiS przed wyborami samorządowymi w 2018 roku. "Też super. Tak czy siak, tu czy tam. W taką formułę trzeba wejść" - napisał Poręba.

Ostatni z ujawnionych mailów napisał Waldemar Paruch, strateg kampanii PiS. "Co do wywiadów. Potrzebne są dwa. 1. W TVP, ale nie u Rachonia. Taki dla naszych wyborców mobilizujący na wybory. Może być programowy. 2. W Polsat luźny, pokazujący premiera, na którego należy zagłosować z powodów emocjonalnych i wizerunkowych. Należy poszukać programów odpowiednich do tej formuły" - wskazał Paruch.

Posłuchaj podcastu!

DOSTĘP PREMIUM