"Bezprecedensowa kampania agresji". Tusk o atakach na przedsiębiorców. Mówi o "funkcjonariuszu z TVP Info"

- Dochodzą do nas sygnały o organizowanych aktach nienawiści wobec przedsiębiorców, którzy się ze mną spotkali. Chcę wyrazić pełną solidarność z tymi, którzy są ofiarami tej bezprecedensowej kampanii agresji. Możecie liczyć na nasze wsparcie - powiedział na konferencji prasowej Donald Tusk.
Zobacz wideo

Przewodniczący PO Donald Tusk podczas konferencji prasowej odniósł się do nagonki na przedsiębiorców, z którymi ostatnio się spotkał. - Dochodzą do nas sygnały o sprawnie organizowanych aktach nienawiści wobec przedsiębiorców, którzy się ze mną spotkali. Możecie liczyć na nasze wsparcie - powiedział.

Były premier wyraził "pełną solidarność ze wszystkimi, którzy są ofiarami tej bezprecedensowej kampanii agresji, niechęci w internecie i w mediach prorządowych". Dodał, że wszystkie miejsca, które odwiedził, są przykładem "wysokiej jakości usług i otwartości wobec klientów". 

- Sam fakt, że dziś w Polsce trzeba mieć dużą cywilną odwagę, żeby spotkać się z kimś takim jak ja, świadczy jak najgorzej o wewnętrznej atmosferze i polityce PiS - powiedział Tusk.

- Ta haniebna kampania wobec przedsiębiorców musi się natychmiast zakończyć. Takie bezwstydne atakowanie ludzi, których jedyną winą jest to, że chcą prowadzić swoje firmy i którzy nie są w stanie udźwignąć decyzji rządu - podkreślił.

Podczas konferencji Donald Tusk został zapytany przez dziennikarza TVP Info o realizację obietnicy z ubiegłego roku, że do stycznia odwiedzi wszystkie powiaty w Polsce. 

- TVP Info to chyba ostatnia stacja, która powinna to pytanie zadać - odpowiedział. - Niejaki funkcjonariusz Poszwiński chyba, współpracujący z TVP Info, kiedy byłem o 5 czy 6 rano w piekarni podczas mojego objazdu jako pierwszy zatweetował: "Dajcie mi nazwisko i adres tego piekarza". I de facto zainicjował tę paskudną kampanię zastraszania. W miarę możliwości będę się spotykał z przedsiębiorcami, ale te dwa czynniki: pandemia i rządy PiS-u utrudniają dziś te dwa przedsięwzięcia - odpowiedział były premier i były szef Rady Europejskiej.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM